Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Horúca aktualita: ŠKF ORION TIP Sereď v budúcej sezóne vo Fortuna lige neuvidíme

BRATISLAVA - ŠKF ORION TIP Sereď nepodal odvolanie proti prvostupňovému rozhodnutiu licenčného konania Slovenského futbalového zväzu (SFZ).
Radosť hráčov Serede po strelení gólu.
Radosť hráčov Serede po strelení gólu. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
Zdieľajte:

Znamená to, že v nasledujúcej sezóne nebude figurovať vo Fortuna lige. Únia ligových klubov (ÚLK) zvolala k vzniknutej situácii mimoriadne Prezídium ÚLK.

Stredajšie zasadnutie sa bude zaoberať najmä dvoma témami, ktoré súvisia s neudelením licencie pre ŠKF ORION TIP Sereď. Bude riešiť play off o Európsku konferenčnú ligu a baráž o účasť vo Fortuna lige.

Prečítajte si aj

Kamerunčan Lamkel Zé sa stal najdrahším hráčom ligy.Fortuna liga má nového najdrahšieho hráča: Túži si vybojovať návrat do reprezentácie

Nenastúpia ani do play off o EKL

"Je dôležité, aby sme našli v oboch prípadoch spravodlivé športové riešenie v súlade s normami SFZ a ÚLK. Keďže neudelenie licencie sa týka aj európskych súťaží, Sereď nenastúpi ani do play off o Európsku konferenčnú ligu. Prezídium sa bude zaoberať aj barážou o účasť vo Fortuna lige. Informácie o tom, že Banská Bystrica je už fortunaligová, nie sú v tejto chvíli pravdivé. Prezídium ÚLK je najvyšší orgán riadiacej organizácie Fortuna ligy a tvorí ho všetkých dvanásť klubov aktuálneho súťažného ročníka, o týchto športovo-technických otázkach musí rozhodnúť Prezídium ÚLK, ktoré mimoriadne zasadne v stredu," povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák na webe fortunaliga.sk.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články