Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Napadlo ich 15-20 maskovaných chuligánov: Fanúšikovia West Hamu terčom fyzického útoku

FRANKFURT - Fanúšikovia West Hamu United sa v stredu vo Frankfurte stali terčom fyzického útoku. Informáciu potvrdila nemecká polícia.
Futbalisti Frankfurtu oslavujú triumf nad West Hamom.
Futbalisti Frankfurtu oslavujú triumf nad West Hamom. Zdroj: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth
Zdieľajte:

Anglický klub nastúpi vo štvrtok vo Frankfurte proti Eintrachtu v odvete semifinále Európskej ligy 2021/2022. Bundesligista v prvom meraní síl v Londýne zvíťazil 2:1. "Skupina 15-20 ľudí v maskách vystúpila z dvoch minibusov pred podnikom vo štvrti Bockenheim a fyzicky napadla hostí, medzi ktorými boli fanúšikovia West Hamu. Tridsaťštyriročného občana Veľkej Británie následne museli s menšími zraneniami odviezť do nemocnice," informovala polícia podľa AFP.

Prečítajte si aj

Santi Mina bol odsúdený na štyri roky.Jeden ju znásilnil, druhý sa prizeral: Španielsky futbalista spoznal trest za sexuálne zneužitie

Útočníci stihli z miesta činu utiecť pred príchodom polície. Vypátrať sa ich zatiaľ nepodarilo. Svedkovia vyhlásili, že mali oblečenie so symbolmi Eintrachtu.

Ešte v utorok prišlo medzi priaznivcami oboch klubov k menšiemu konfliktu v štvrti Sachsenhausen. Šesť priaznivcov Eintrachtu po strete s dvoma fanúšikmi West Hamu zadržali. Problémy sa vyskytli už počas prvého zápasu minulý štvrtok, v ktorom Eintracht vyhral v Londýne 2:1. Dvaja priaznivci West Hamu napadli reportérov nemeckej televízie. Ich mená anglická polícia pozná a vedie proti nim vyšetrovanie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články