VIDEO Schranz mohol byť hrdinom českého šlágra: Infarktový záver súboja Slavie s Plzňou

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha remizovali v 2. kole skupiny o titul v českej lige doma s Viktoriou Plzeň 1:1. Oba góly v nedeľnom šlágri padli v nadstavenom čase z pokutových kopov.
Zdroj: 40974

V priamom súboji o prvú priečku skóroval v prvej minúte nadstavenia z jedenástky domáci Ondrej Kúdela, no líder z Plzne dokázal vyrovnať, v piatej minúte extra času sa presadil z penalty Jean-David Beauguel. V základnej zostave domáceho tímu nastúpil slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý hral do 83. minúty. V drese "zošívaných" sa predstavil v závere druhého polčasu aj jeho krajan Ivan Schranz. V nadstavenom čase dostal šancu na ihrisku aj útočník hostí Matej Trusa. Viktoria si na čele tabuľky udržala pred Slaviou dvojbodový náskok.

Futbalový svet prišiel o ďalšiu legendu

Práve Schranz mohol byť hrdinom šlágra českých gigantov, keď v 98. minúte mal na kopačke víťazný gól, ale tesne minul.

Zlín v bráne so Slovákom Matejom Rakovanom vyhral nad Teplicami 3:0 v dueli skupiny o udržanie. Všetky góly padli ešte v prvom polčase. Menej sa darilo druhému slovenskému brankárovi, Pavol Bajza pustil do svojej siete dva góly a jeho Karviná prehrala v Jablonci 0:2. Za hostí hral od 65. minúty aj jeho krajan Lukáš Čmelík, ktorý dostal žltú kartu za držanie.

2. kolo nadstavby českej ligy

skupina o titul:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Góly: 90.+1. Kúdela (z 11 m) - 90.+5. Beauguel (z 11 m)

/J. Hromada hral do 83. minúty, I. Schranz od 79. minúty - M. Trusa hral od 90.+4. minúty/

skupina o udržanie:

Bohemians Praha - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Gól: 8. Hranáč

FK Jablonec - MFK Karviná 2:0 (2:0)

Góly: 15. Martinec, 42. Zelený

/J. Považanec hral od 84. minúty - P. Bajza odchytal celý zápas, L. Čmelík hral od 65. minúty a dostal ŽK, J. Teplan hral od 71. minúty/

FC Zlín - FK Teplice 3:0 (3:0)

Góly: 3. Chanturišvili, 7. Vukadinovič, 36. Cedidla