Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Martin Škrtel sa vyjadril k organizácii pohárového finále Slovan verzus Trnava: Tak to nemá zmysel!

BRATISLAVA - Slovenský futbalový zväz (SFZ) naďalej pripravuje finále Slovnaft Cupu medzi ŠK Slovan a FC Spartak Trnava na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.
Martin Škrtel na štadióne trnavského Spartaku.
Martin Škrtel na štadióne trnavského Spartaku. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
Zdieľajte:

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave sa v stredu obrátilo na mestskú časť Bratislava-Nové Mesto so žiadosťou o zakázanie stretnutia, ktoré je naplánované na nedeľu 8. mája.

Bude na Národnom futbalovom štadióne?

Konanie zápasu na Tehelnom poli schválili členovia výkonného výboru SFZ ako organizátora finále. "K dnešnému dňu situácia vyzerá tak, že my pripravujeme finále Slovenského pohára podľa plánu, to znamená na Národnom futbalovom štadióne. Ale je pravda, že v piatok o 10.00 h bude stretnutie predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu, mestskej časti Bratislava-Nové Mesto a polície. Podľa toho budem smerovať naše ďalšie kroky a, samozrejme, o všetkom novom budeme informovať aj verejnosť," uviedla vo štvrtok riaditeľka PR SFZ Monika Jurigová.

Prečítajte si aj

Národný futbalový štadión v Bratislave.Slovan proti Trnave na inom mieste? Žiadajú zákaz finále Slovnaft Cupu na Národnom futbalovom štadióne

Na pohárové derby išli do predaja vstupenky pre fanúšikov Slovana aj Spartaka. Zákaz pre rivalov, ktorý znemožňuje priaznivcom oboch klubov navštevovať do konca sezóny štadión súpera, sa na duel nevzťahuje. V októbrovom stretnutí Fortuna ligy prišlo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského k výtržnostiam. Zápas nedohrali a skontumovali ho v prospech hostí. Súboj Slovan - Trnava je vo FL na programe aj v nedeľu 1. mája, no len za účasti domácich fanúšikov.

Nešťastné riešenie

"Nevnímame to dobre a nepridáva to na pohode, ale, žiaľ, my ako hráči to asi ťažko ovplyvníme. Je to trošku také nešťastné riešenie, čakať týždeň, desať dní pred zápasom, aby sa oznámilo dejisko. Potom je organizácia aj obyčajného zápasu ťažká, nieto zápasu Trnava - Slovan. Myslím si, že to malo byť rozhodnuté skôr, možno aj ten ošiaľ, ktorý je okolo toho teraz, by bol menší," povedal trnavský obranca Martin Škrtel, ktorý zareagoval aj na možnosť, že by sa o trofej hralo bez divákov: "Tak to nemá zmysel."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články