window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
Futbalový svet

UEFA a FIFA môžu trestať španielskych gigantov: Real a Barcelona už nie sú pod ochranou!

MADRID - Španielsky súd zrušil opatrenia, ktoré chránili Real Madrid a FC Barcelona pred možnými trestami od UEFA a FIFA za snahu podieľať sa na vzniku novej Európskej Superligy (ESL).
Zdroj: 42277
Zdieľajte:

Z pôvodnej dvanástky klubov, ktoré mali stáť pri zrode novej elitnej súťaže, sa k pôvodnému projektu okrem Realu a Barcelony hlási už iba Juventus Turín.

Súd v Madride teraz zrušil právnu ochranu klubov, keďže podľa jeho zdôvodnenia by im ani ich potrestanie nezabránilo pokračovať v pláne vytvoriť novú súťaž mimo kontroly UEFA. V apríli minulého roka iný španielsky súd vydal predbežné opatrenie, ktorým zakázal Európskej futbalovej únii UEFA a Medzinárodnej futbalovej federácii FIFA uskutočniť akékoľvek akcie proti založeniu Európskej Superligy a obmedzovať či trestať kluby zainteresované do vzniku novej súťaže.

Prečítajte si aj

VIDEO Piqué má na krku megaškandál: Nikto okrem nás troch o tom nemôže vedieť!

Okrem Realu a Barcelony malo k zakladajúcim členom patriť v Španielsku aj Atlético Madrid. Po vlne kritiky zo strany fanúšikov i médií sa väčšina klubov rozhodla upustiť od snahy vytvoriť ESL. UEFA im hrozila napríklad aj vylúčením zo svojich súťaží. Informovala agentúra AP.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články