Dortmund konečne vyhral, Vlci trhajú súperov naďalej

Nedeľa priniesla v nemeckom futbale dva šlágre ako hrom!

Vlastný gól Christopha Kramera prelomil mizériu futbalistov Borussie Dortmund. Vicemajster vďaka nemu triumfoval v nedeľňajšom zápase 11. kola nemeckej bundesligy nad Mönchengladbachom 1:0 a po siedmich dueloch za sebou či takmer dvoch mesiacoch sa v najvyššej domácej súťaži opäť tešil z víťazstva. Zároveň sa odlepil z dna ligovej tabuľky a s desiatimi bodmi sa priebežne nachádza nad zónou zostupu na 15. priečke. Hostia pocítili trpkosť prehry vôbec prvýkrát v tejto sezóne a z 3. miesta strácajú na vedúci Bayern už sedem bodov. Domáci sa od začiatku "zahryzli" do svojho súpera a do vedenia ich mohol dostať aktívny Reus. V 2. minúte však mieril len tesne vedľa ľavej žrde a o sedem minút neskôr ju priamo nastrelil. Gól na kopačke mal v závere polčasu aj Mchitarjan s Aubameyangom, pri hosťoch však stálo šťastie a v bráne dobre postavený Sommer. Rozhodujúci moment napokon prišiel v 58. minúte. Domáci išli zaslúžene do vedenia, hoci sa na góle vôbec nepodieľali. Hráči Mönchengladbachu mali loptu pod kontrolou, tá sa po sérii prihrávok dostala až ku Kramerovi, ktorý ju zo stredu ihriska poslal späť na Sommera. Brankár hostí sa však nachádzal vysoko pred bránkovou čiarou a na presne mierenú strelu svojho spoluhráča bol prikrátky.

V prvom nedeľňajšom súboji si futbalisti Wolfsburgu poradili doma s Hamburgom 2:0 a poistili si tak druhé miesto v tabuľke. O góly "vlkov" sa postarali Ivica Olič a Aaron Hunt. Wolfburg, ktorý dosiahol už šieste ligové víťazstvo v rade, zaostáva v tabuľke za vedúcim Bayernom Mníchov o štyri body.