Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Sklamanie na aukcii predmetov zosnulého Maradonu: O dom v luxusnej štvrti či dve autá nemal nikto záujem!

BUENOS AIRES - Iba 26-tisíc dolárov vyniesla medzinárodná internetová aukcia vecí, ktoré patrili futbalovej legende Diegovi Maradonovi. Najcennejšou položkou z takmer deväťdesiatich predmetov sa podľa agentúry AFP stal obraz "Medzi Fioritom a nebom" od umelkyne Lú Sedovovej, ktorý sa vydražil za 2150 dolárov. Najcennejšie položky, ako bol byt v meste Mar del Plata, dom v rezidenčnej štvrti Villa Devoto v Buenos Aires alebo dve Maradonove vozidlá BMW, zostali bez kupca.
Legendárny Diego Maradona.
Zdroj: Sports Illustrated
Zdieľajte:

Do online aukcie sa podľa organizátora Adriána Mercada prihlásili tisíce záujemcov z Argentíny. Nechýbali ani kupci z Talianska, Nemecka, Švajčiarska alebo Nórska. Najhodnotnejšou položkou v zozname bol práve dom v Buenos Aires, ktorý Maradona venoval rodičom a ktorého cena na aukcii bola 900 tisíc dolárov. Podľa AFP sa mohla cena všetkých predmetov pohybovať okolo 1,4 milióna dolárov.

Druhou najcennejšou predanou položkou sa v aukcii stala futbalistova fotografia s kubánskym vodcom Fidelom Castrom, ktorú vydražil záujemca z Dubaja za 1600 dolárov. Veľký záujem vzbudili aj dresy z doby Maradonovho pôsobenia v Neapole alebo v argentínskej reprezentácii.

Maradona zomrel vlani 25. novembra vo veku 60 rokov na infarkt niekoľko týždňov po tom, čo sa podrobil urgentnej operácii kvôli krvácaniu do mozgu. Po prepustení z nemocnice mal nastúpiť na odvykaciu kúru kvôli dlhodobej závislosti na alkohole.

 
Zdieľajte:
Zdroje informácií: Futbalovýsvet.sk, sport.cz

Diskusia

Podobné články