Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Opakovaný žreb Ligy Majstrov priniesol napínavé osemfinálové zápasy: PSG nebude hrať s United, ale...

NYON - Futbalisti Chelsea Londýn sa ako obhajcovia trofeje stretnú v osemfinále Ligy majstrov 2021/2022 s OSC Lille. Rozhodol o tom pondelňajší opakovaný žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Taliansky Inter Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zabojuje o postup do štvrťfinále s FC Liverpool, Paríž St. Germain dostal Real Madrid.
Liga majstrov - kvíz.
Zdroj: uefa.com
Zdieľajte:

Prvý pondelkový žrebovací "pokus" sa zahanbujúco nepodaril. UEFA totiž pri ňom spravila nezvyčajnú chybu, keď aktéri zle vybrali súpera pre FC Villarreal (Manchester United), pričom obaja už hrali proti sebe v skupine. K Villarrealu priradili Manchester City, ale vzápätí už United chýbali pri možnosti žrebu pre Atletico Madrid. "Po technickom probléme so softvérom, ktorý mal signalizovať možnosť alebo nemožnosť výberu tímov pri žrebovaní, sa celý žreb zopakuje odznova o 15.00 SEČ," potvrdila potom UEFA na oficiálnom webe. Kluby okamžite po žrebe žiadali vysvetlenie, ako prvý sa ozval Villarreal, po ňom aj Atletico a Manchester United. UEFA následne protesty uznala, chybu si priznala a rozhodla o zopakovaní žrebu. Za vinníka označila externého dodávateľa softvéru.

Aj pri opakovanom žrebe Chelsea dostala Lille. Podľa toho pôvodného mal byť jedným zo šlágrov osemfinále duel Paríža Saint-Germain s Manchestrom United, v ktorom mohli proti sebe nastúpiť Lionel Messi s Cristianom Ronaldom. PSG napokon dostal rekordného 13-násobného šampióna Real Madrid, čo bude jeden z ťahákov osemfinále. "Červení diabli" majú Atletico Madrid. Ďalšie dvojice vytvorili FC Salzburg - Bayern Mníchov, Sporting Lisabon - Manchester City, Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam a FC Villarreal - Juventus Turín.

Víťazi základných skupín boli medzi nasadenými tímami, mužstvá, ktoré sa umiestnili na druhej priečke, figurovali ako nenasadené. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej krajiny, ani súperi z rovnakej základnej skupiny. Úvodné stretnutia osemfinále sa odohrajú 15. a 16., resp. 22. a 23. februára, odvety sú na programe 8., 9., 15. a 16. marca. Nenasadené tímy začnú v domácom prostredí.

Finále je v pláne 28. mája budúceho roka v Petrohrade. Od tejto sezóny sa vo vyraďovačke už upustilo od pravidla zvýhodnených gólov z ihrísk súperov. Po 180 minútach sa tak v prípade vyrovnaných výsledkov bude hrať predĺženie 2x15 minút, ak sa nerozhodne ani v ňom, bude nasledovať rozstrel z 11 m.

opakovaný žreb osemfinále Ligy majstrov 2021/2022:

FC Salzburg - Bayern Mníchov

Sporting Lisabon - Manchester City

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam

Chelsea Londýn - LOSC Lille

Atletico Madrid - Manchester United

FC Villarreal - Juventus Turín

Inter Miláno - FC Liverpool

Paríž Saint-Germain - Real Madrid

kalendár LM 2021/2022:

15., 16., 22., 23. februára 2022: prvé zápasy osemfinále

8., 9., 15., 16. marca: odvety osemfinále

18. marca: žreb štvrťfinále, semifinále a finále

5., 6. apríla: prvé zápasy štvrťfinále

12., 13. apríla: odvety štvrťfinále

26., 27. apríla: prvé zápasy semifinále

3., 4. mája: odvety semifinále

28. mája: finále (Petrohrad)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články