Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V Prahe vyžrebovali skupiny ME hráčov do 21 rokov

Turnaj, na ktorom sa mohli predstaviť aj Slováci, pozná zloženie skupín.
Zdroj: twitter.com
Zdieľajte:

Talianski futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa na budúcoročných ME tejto vekovej kategórie v Česku stretnú v B-skupine s Anglickom, Portugalskom a Švédskom. Päťnásobní európski šampióni sa prebojovali na podujatie cez slovenských rovesníkov, ktorých vyradili po barážovom dvojzápase. V Zlatých Moravciach najprv remizovali 1:1 a v odvete zverenci Ivana Galáda prehrali v Reggio Emilia 1:3 po kontroverznom rozhodovaní arbitra Stevena McLeana zo Škótska.

Štvrtkový žreb v Prahe, na ktorom sa osobne zúčastnil aj šéf UEFA Michel Platini, zároveň určil zloženie A-skupiny. Do nej boli automaticky nasadení domáci Česi, spoločnosť im robia favorizované Nemecko, Dánsko a Srbsko. Finálový turnaj ME sa uskutoční 17. až 30. júna 2015. Hrať sa bude na štadiónoch v Prahe (Letná, Eden), v Olomouci a v Uherskom Hradišti. "Je to úžasné podujatie a skvelá príležitosť pre každého v tejto krajine. Nie je to však len príležitosť pre fanúšikov, ale najmä pre trénerov a hráčov, ktorí budú mať šancu ukázať svoje schopnosti. Samozrejme, veľké očakávania sú od nášho tímu, ktorý má skvelého trénera a hráčov, takže môže dosiahnuť pekné výsledky. Všetkým ale želám veľa šťastia, no vyhrať môže len jeden," cituje uefa.com legendárneho českého futbalistu a ambasádora podujatia Pavla Nedvěda, ktorý asistoval pri žrebe.

Štyria semifinalisti zo šampionátu sa kvalifikujú na OH 2016 v Rio de Janeiro. Slovensko naposledy hralo na finálovom turnaji ME tejto vekovej kategórie v roku 2000 v domácom prostredí. Obsadilo na ňom štvrté miesto a prebojovalo sa na OH v Sydney.

skupiny ME 2015 hráčov do 21 rokov:

A-skupina (Praha): ČR, Nemecko, Dánsko, Srbsko

B-skupina (Olomouc, Uherské Hradište): Anglicko, Taliansko, Portugalsko, Švédsko

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články