Legendárny Uli Hoeness chce, aby bol futbal pre každého: Fanúšik nie je dojná krava

MNÍCHOV - Bývalá legenda nemeckého futbalu a exprezident Bayernu Mníchov Uli Hoeness, ktorý v januári budúceho roka oslávi jubilejné 70. narodeniny, nezabúda na bežného človeka.
Zdroj: 19537

Niekdajší prezident bavorského giganta a tiež útočník Bayernu, ktorý reprezentoval Nemecko na jedných MS a tiež dvoch majstrovstvách Európy, pričom v každej súťaži vyhral jeden turnaj, je zástancom názoru, že futbal by mal byť pre každého.

Pozrite si aj

VIDEO Nový Santiago Bernabéu za 600 miliónov: Supermoderný štadión Realu Madrid

"Klub by mohol kľudne zvýšiť cenu sezónnej vstupenky zo 145€ na 300€. Zarobilo by sa o 2 milióny viac. To je však suma, o ktorej sa pri prestupoch debatuje 5 minút. Pre bežného človeka je to však veľký rozdiel. Fanúšik nie je dojná krava. Futbal by mal byť pre každého," uviedol Hoeness, ktorý v minulosti s Bayernom získal v lige tri majstrovské tituly a tiež trikrát triumfoval v európskych pohároch.

Dlhoročný prezident bavorského giganta sa v roku 2014 priznal k daňovým únikom, za ktoré odsedel 18 mesiacov vo väzení.