Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Futbalový svet ranila smrť legendy Škótska: Stelesňoval všetko, čím by mal byť každý

LONDÝN - Vo veku 73 rokov zomrel bývalý tréner škótskej futbalovej reprezentácie Walter Smith.
Vo veku 73 rokov zomrel bývalý tréner Škótska Walter Smith.
Vo veku 73 rokov zomrel bývalý tréner Škótska Walter Smith. Zdroj: TASR/AP - Jon Super
Zdieľajte:

S Glasgowom Rangers získal desať majstrovských titulov, päť triumfov v Škótskom pohári, resp. šesť v škótskom Ligovom pohári a postúpil s ním aj do finále Pohára UEFA 2008. Počas trénerskej kariéry viedol aj anglický FC Everton.

Špičkový charakter a vodcovské schopnosti

Smithovo úmrtie v utorok potvrdil Glasgow Rangers, podľa prezidenta "jazdcov" Douglasa Parka bojoval Smith už dlhší čas s chorobou. "S hlbokým zármutkom oznamujeme odchod nášho bývalého trénera, čestného predsedu a klubovej legendy Waltera Smitha. Je takmer nemožné zhrnúť, čo všetko Walter znamenal pre nás všetkých. Stelesňoval všetko, čím by mal byť každý v Rangers, jeho charakter a vodcovské vlastnosti boli špičkové," citovala agentúra AP z oficiálneho komuniké klubu.

Prečítajte si aj

Tréner United Ole Gunnar Solskjaer.Solskjaer po debakli dostal kruté ultimátum: Manchester United už údajne kontaktoval jeho nástupcu

Asistoval aj legendárnemu Fergusonovi

Smith viedol klub z Ibrox Parku dvakrát, prvýkrát v rokoch 1991 až 1998, na post sa vrátil v roku 2007. Na lavičke Evertonu sedel v rokoch 1998-2002 a krátko bol aj asistentom Sira Alexa Fergusona v Manchestri United. Reprezentáciu Škótska trénoval v rokoch 2004 až 2007.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články