Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovan reaguje na obvinenia Trnavy: Fatálne zlyhanie Spartaku, topiaci sa slamky chytá?

TRNAVA - Šláger 11. kola Fortuna ligy sa v nedeľu nedohral, hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti priaznivcov oboch tímov.
Bitka v derby medzi fanúšikmi Trnavy a Slovana.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Reakciu ŠK Slovan Bratislava vám prinášame bez redakčných zmien a v pôvodnom znení:

Topiaci sa aj slamky chytá? FC Spartak Trnava v dnešnom vyjadrení uviedol niekoľko z nášho pohľadu zavádzajúcich skutočností. ŠK Slovan reaguje na tieto vyjadrenia a uvádza skutočnosti na pravú mieru.

Opätovne chceme zdôrazniť, že zápas FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava predčasne ukončil hlavný rozhodca. Zástupcovia ŠK Slovan vnímali extrémne vysoké bezpečnostné riziko, ktoré panovalo na štadióne v Trnave, okrem iného aj absencia SBS pod domácim kotlom. Podľa nás bolo riziko natoľko vysoké, že v prípade pokračovania zápasu mohlo ísť aj o zdravie a životy hráčov, členov realizačného tímu či ďalších aktérov na ihrisku. Riziko vonkoncom nemohlo zmiznúť iba vyprataním sektora s našimi fanúšikmi, keď pritom paradoxne celý konflikt vyvolali domáci fanúšikovia.

Preto rozhodnutie hlavného rozhodcu považujeme za správne a v danej chvíli za jediné možné. Správnosť rozhodnutia rozhodcu i nášho postoja potvrdzuje verejné vyjadrenie Petra Franceho, bezpečnostného manažéra SFZ a UEFA, ktorý taktiež verejne vyhlásil, že by si nevedel predstaviť pokračovať v zápase pre hroziace riziká, ktoré na štadióne v Trnave pretrvávali.

ŠK Slovan odmieta tvrdenia o tom, že by úmyselne klamal alebo zavádzal informáciou, že sa na streche štadióna, resp. nad sektorom hostí nachádzali fanúšikovia Trnavy. Video-záznamy a fotografie jasne dokazujú, že nad sektorom boli fanúšikovia Trnavy, ktorí vyvesili hanlivý transparent, ktorého obsah potvrdzuje, že bol súčasťou predzápasovej choreografie. Toto len potvrdzuje, že to bola dlho plánovaná agresívna akcia voči našim fanúšikom. Priaznivci Trnavy, ktorí sa nachádzali nad sektorom hostí, vhadzovali pyrotechniku v červeno-čiernej farbe a rôzne iné predmety na našich fanúšikov do nášho sektora.

Prečítajte si aj

Jeho telo zdobia aj mená troch detí jeho manželky.Argentínska hviezda sa rozišla s manželkou, ktorá je aj jeho agentka: Zabil si rodinu kvôli prostitútke!

Každý súdny človek si na udalosti urobí svoj názor, a vo veľkej miere sa im venovali aj médiá a televízie. FC Spartak Trnava úmyselne vytiahol televíziu TA3, a sme presvedčení, že len z dôvodu, že rovnaký majiteľ vlastní aj ŠK Slovan Bratislava. Vo všetkých celoplošných televíziách odzneli v pondelok reportáže, resp. výstupy s podobným obsahom. Tým, že Spartak Trnava „vytiahol“ len Televíziu TA3, len potvrdzuje tendenčnosť svojho vyjadrenia.

Všetky dôležité a detailné informácie, ktoré z nášho pohľadu dokazujú fatálne zlyhanie organizátora, čiže FC Spartak Trnava, spolu s naším stanoviskom, sme odoslali riadiacemu orgánu súťaže, čiže Únii ligových klubov. Nebudeme opakovať to, čo už bolo povedané, ale považovali sme za potrebné uviesť na pravú mieru zavádzajúce tvrdenia trnavského klubu.

Rozhodnutie o ďalšom osude zápasu či disciplinárnych dôsledkoch prináleží Únii ligových klubov a Disciplinárnej komisii SFZ. Aj z tohto dôvodu sa nateraz nebudeme k téme ďalej vyjadrovať, a naša energia bude smerovať k príjemnejším povinnostiam spojených s domácim zápasom Európskej konferenčnej ligy.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: Futbalovýsvet.sk, skslovan.com

Diskusia

Podobné články