Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vyvrcholenie kauzy rasizmu voči nenávidenému Kamarovi: UEFA vydala jednoznačný verdikt!

NYON - Sparta Praha nedostane od Európskej futbalovej únie (UEFA) žiadny trest za údajné nešportové správanie sa divákov voči GLenovi Kamarovi z Glasgowu Rangers vo vzájomnom dueli Európskej ligy.
Glen Kamara v súboji so Spartou.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

UEFA v piatok zastavila vyšetrovanie českého klubu, pretože neexistujú dostatočné dôkazy o prejavoch rasizmu či inej diskriminácie.

Škótsky klub sa po septembrovom zápase sťažoval na bučanie smerom ku Kamarovi zo strany neplnoletých českých fanúšikov. V Prahe boli vtedy v hľadisku iba deti v sprievode dospelých osôb, keďže Sparta si odpykávala trest za rasistické prejavy divákov v augustovom stretnutí Ligy majstrov proti Monaku a mala mať pôvodne zavretý štadión. UEFA napokon umožnila vstup pre približne 10.000 detí.

Prečítajte si aj

Ilustračné foto - lopta.Prevratná zmena vo futbale? O TOMTO sa bude rokovať koncom mesiaca

Kamara sa stal v Česku nepopulárnym po marcovom incidente v zápase osemfinále Európskej ligy medzi Rangers a Slaviou Praha, po ktorom fyzicky napadol Ondřeja Kúdelu. Dostal za to trest na tri stretnutia, hráč Slávie však za údajné rasistické správanie až na desať a prišiel o účasť na ME.

Terajší incident prerástol aj do politického konfliktu. Český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek prostredníctvom britského veľvyslanca v ČR Nicka Archera požiadal o ospravedlnenie za nemiestne útoky na české deti zo strany Škótov. Informovala agentúra AFP.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články