Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Odegaard: Nájsť si priateľov v kabíne Realu Madrid je ťažké, v Arsenale je to veľký rozdiel

LONDÝN - Martin Odegaard prišiel s vyhlásením, ktoré nevrhá dobré svetlo na kabínu Realu Madrid a atmosféru v nej.
Martin Odegaard v drese Arsenalu.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Martin Odegaard sa snažil presadiť v tvrdej konkurencii v Reale Madrid. Nepodarilo sa mu to. Po úspešnom hosťovaní na Emirates Stadium natrvalo prestúpil do Arsenalu v lete 2021.

Prehovoril o atmosfére v kabíne Realu Madrid a porovnal to so súčasným pôsobiskom v Londýne.

Nájsť si priateľov v kabíne Realu je ťažké

„Boli ťažké obdobia aj v prvom aj v druhom tíme," priznal nórsky stredopoliar, ktorého cituje Marca s odvolaním sa na nórsku televíziu TV2.

„Ale byť medzi najlepšími ma posilnilo. Cítim, že vďaka Madridu som vyrástol a učil som sa od hráčov ako Sergio Ramos či Cristiano Ronaldo."

„Keď ste na najvyššej úrovni, nie je ľahké vytvárať si priateľstvá a podobne. Minimálne nie, keď ste mladý a prichádzate odniekiaľ inde."

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo v drese United.FOTO Cristiano Ronaldo je v slzách: Nikdy nezabudneme, moja milá

„Prišiel som z odlišnej kultúry v šatni a nie je ľahké zapadnúť do šatne, aká je v Madride. Bolo to náročné, ale posilnilo ma to a som šťastný za túto skúsenosť."

Odegaard je kapitánom nórskej reprezentácie a aj keď má na ex-spoluhráča Sergia Ramosa len slová chvály, chce byť lídrom svojským štýlom.

„Sergio Ramos je výnimočná osoba, dá sa od neho mnohému naučiť. Ale v nórskom národnom tíme sa budem snažiť byť kapitánom svojim vlastným spôsobom."

Odegaard si pochvaľuje svoje nové pôsobisko a podľa jeho slov sa k sebe hráči v kabíne Arsenalu správajú lepšie, ako v Madride.

„Povedal by som, že je to veľký rozdiel. Som veľmi šťastný v Arsenale. Je tu veľmi príjemná kabína," dodal.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: Marca, TV2

Diskusia

Podobné články