Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Lobotka hlavným akcionárom klubu s ambíciou návratu do najvyššej súťaže

PODBREZOVÁ - Stanislav Lobotka futbalovým funkcionárom! Je hlavným akcionárom slovenského klubu s ambíciou návratu do najvyššej súťaže.
Stanislav Lobotka v drese SR.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Stredopoliar talianskeho SSC Neapol a reprezentant Slovenska Stanislav Lobotka je jedným z hlavných akcionárov futbalového klubu v Podbrezovej, ktorý má ambíciu vrátiť sa do najvyššej súťaže. Potvrdil to generálny manažér klubu z Horehronia Miroslav Poliaček pre šport.sk.

Lobotka hlavným akcionárom Podbrezovej

„Je to tak. Jedným z akcionárov klubu je aj Stano Lobotka. Opísali sme mu projekt, ktorý sme tu už naštartovali. Plánujeme viac pracovať s mladými hráčmi a dávať príležitosť prevažne slovenským futbalistom. Naša vízia sa mu páčila a po niekoľkých debatách povedal, že chce byť súčasťou tohto procesu a vstúpiť do projektu."

Lobotka je vlastníkom 35 percent akcií klubu, rovnako ako Železiarne Podbrezová. Zvyšných 30 percent vlastní dvojica ďalších akcionárov.

Prečítajte si aj

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp.Ako sa Klopp takmer pobil s Milnerom

Podbrezová hrala najvyššiu súťaž naposledy v roku 2019 a má ambíciu vrátiť sa späť. Zároveň však chce držať svoju filozofiu, vsádzať na mladých hráčov a prevažne Slovákov.

„Radi by sme sa vrátili späť. Preto to aj robíme, no nie je to samozrejmosť. Všetko musí ísť ruka v ruke s tým, čo sme sľúbili ľuďom, ktorí vstúpili do klubu,” dodáva Poliaček.

„Plánom je dávať šancu mladým talentovaným hráčom a chceme, aby Podbrezová bola pre nich základňou, odkiaľ sa môžu posúvať ďalej. Máme nastavenú svoju filozofiu, a keď budeme pripravení na boj o postup, tak za ním určite pôjdeme. Je to jeden z cieľov do budúcnosti."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články