Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Bývalý líder Džungľového komanda nastúpil ako 60-ročný na zápas v lige CONCACAF: V kabíne rozdával peniaze!

PARAMARIBO - Bývalý líder Džungľového komanda, dnes viceprezident Surinamu nastúpil ako 60-ročný v zápase Ligy Concacaf. V kabíne rozdával peniaze!
60-ročný viceprezident Surinamu Brunswijk nastúpil na zápas.
Zdroj: reprofoto video twitter
Zdieľajte:

Ronnie Brunswijk, 60-ročný viceprezident Surinamu, nastúpil v drese Interu Moengotapoe v utorňajšom stretnutí CONCACAF League proti Olimpii. Odohral 54 minút.

Bývalý líder "džungľového komanda" odohral zápas ako 60-ročný

Brunswijk je majiteľom klubu a zastáva tiež funkciu prezidenta klubu, na zápas nastúpil s kapitánskou páskou. Potiahol až do druhého polčasu, keď bol vystriedaný. Jeho tím prehral vysoko 0:6.

Brunswijk je v krajine veľmi známou osobnosťou. Bol lídrom rebelantskej armády, z ktorej sa vyformovala Surinamese Liberation Army, surinamská armáda za oslobodenie. Známa tiež ako Jungle Commando.

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo v drese Man Utd.Prečo Ronaldovi nepískajú po návrate do United ani evidentné penalty? Rio Ferdinand má jasný názor
Bol súčasťou občianskej vojny, ktorá trvala od roku 1986 do podpísania mierovej zmluvy v roku 1992. Odvtedy zostal aktívny v politike vo svojej vlasti.
Po vojne stíhalo Brunswijka Holandsko za obchodovanie s drogami, za ktoré bol v roku 1999 v neprítomnosti odsúdený. V roku 2002 pomohol Interu Moengotapoe postaviť štadión, ktorý nesie jeho meno - Ronnie Brunswijkstadion.
V roku 2005 bol suspendovaný za to, že sa údajne vyhrážal hráčovi so zbraňou počas zápasu. Suspendácia neskôr bola zamietnutá pre nedostatok dôkazov. V roku 2012 bol suspendovaný za verbálny útok na rozhodcu.
Stal sa najstarším hráčom, ktorý nastúpil na zápas v CONCACAF League.
Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články