Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prirovnávajú ho k Schickovi či Milikovi: Strelca našiel objaviteľ Škriniara

SPEZIA - Na malom Slovensku objavil Škriniara a teraz Strelca. Sľubuje si od neho veľa. Prirovnávajú ho k Schickovi či Milikovi.
Dávid Strelec v drese Slovana.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Ešte nemal ani 17 rokov, keď ho Riccardo Pecini objavil, aby ho vzal do Sampdorie Janov. Pre janovský klub mal byť investíciou do budúcnosti.

Strelca prirovnávajú k Schickovi či Milikovi

Pecini v Sampdorii Janov pracoval ako šéf skautov. Aktuále je manažérom tímu Spezia Calcio, kam sa mu podarilo zo Slovana získať Dávida Strelca, ktorého si ako skaut vyhliadol už dávno.

Aby sa k nemu dostal, Pecini precestoval polovicu Európy, ako priznal, nebolo to jednoduché.

„Nie je známy, ale má vlastnosti, vďaka ktorým môže nastupovať na každej pozícii v útoku," chválil Pecini mladého slovenského reprezentanta v rozhovore pre cittadellaspezia.com.

„Ukázal, že vie dávať góly mnohými spôsobmi. Podľa môjho názoru je veľmi perspektívny. Je správny čas na to, aby sme ho podchytili."

Prečítajte si aj

Slovensko - futbal, tréning.VIDEO Škriniar vybuchol smiechom: Hancko prehral súťaž s Weissom, skončil na zemi

Pred piatimi rokmi Sampdoria kúpila Milana Škriniara z Fortuna ligy práve na základe správy od Peciniho, šéfa skautov klubu.

Strelec strieľa veľa gólov, je to klasický stredný útočník, ktorý má cit pre zakončenie a výbornú finalizáciu, ospevuje ho spomínaný portál.

Má niečo zo Schicka či Milika, dvoch chlapcov zo strednej Európy, ktorí už dokázali veľa a dnes sú v Leverkusene a Marseille, prirovnáva taliansky portál Strelca k dvom špičkovým útočníkom z Česka a Poľska.

Tí, ktorí ho už nejaký čas sledujú veria, že má obrovský potenciál, ktorý presahuje jeho fyzickú stavbu. Jedno z jeho špecialít podľa cittadellaspezia.com je schopnosť uvoľniť sa a žonglovať v srdci pokutového územia na základe svojej individuálnej techniky.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: cittadellaspezia.com

Diskusia

Podobné články