Plzeň nepustila Spartu na čelo tabuľky

Viktorka zvládla šláger kola podstatne lepšie.

V derby 13. kola najvyššej českej súťaže a zároveň v priamom súboji o čelo tabuľky nestačili hráči pražskej Sparty na domácu Plzeň a prehrali 2:0. Hráči Viktorie sa ujali vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil hlavou po rohovom kope Hejda. O jedenásť minút neskôr viedli domáci už 2:0. Po rýchlom brejku prihral Pilař za obranu na Hořavu a ten s prehľadom prekonal brankára Sparty. Plzeň tak natiahla víťaznú šnúru na šesť zápasov a na čele tabuľky má štvorbodový náskok pred Spartou, ktorá prišla v lige o sedemzápasovú sériu bez prehry. Futbalistom Sparty Praha tak nevyšla generálka na štvrtkový duel I-skupiny Európskej ligy so Slovanom Bratislava.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:0 (2:0)

Góly: 12. Hejda, 23. Hořava, ČK: 90. Matějovský (Sparta)

/za domácich Kozáčik celý zápas a v 87. min videl ŽK, Hrošovský celý zápas/

Ďalšie výsledky:Dukla-Č. Budějovice 3:1, Brno-Slovácko 0:1, Ostrava-H. Králové 2:1, Slavia-Příbram 3:2, Teplice-Jihlava 2:3