Oba madridské kluby dnes víťazne, Barca doma nečakane prehrala

Sumár výsledkov 10. kola španielskej Primera division.

Portugalský futbalový reprezentant Cristiano Ronaldo oslávil svoj 700. súťažný zápas gólom. V 10. kole španielskej Primera División prispel k hladkému triumfu Realu Madrid v Granade 4:0, keď skóroval už v druhej minúte. Dva góly zaznamenal James Rodriguez, štvrtý presný zásah pridal po Ronaldovej pätičke Karim Benzema.

Real sa dostal na čelo tabuľky o dva body pred Barcelonu, ktorá doma nečakane prehrala so Celtou Vigo 0:1. Katalánci doplatili na nepremieňanie vyložených šancí, štyrikrát nastrelili bránkovú konštrukciu. Celtu podržal skvelými zákrokmi brankár Sergio Alvarez. O triumfe galícijského tímu rozhodol v 55. minúte po akcii Nolita argentínsky útočník Joaquin Larravey. Úradujúci majster Atletico Madrid zvíťazil nad Cordobou 4:2.

sumáre:

Atletico Madrid - Cordoba 4:2 (1:0)

Góly: 43. Luso (vlastný), 58. Griezmann, 62. Mandžukič, 81. Raul Garcia - 54. a 87. Ghilas

Granada - Real Madrid 0:4 (0:2)

Góly: 2. Ronaldo, 31. a 86. Rodriguez, 54. Benzem

FC Barcelona - Celta Vigo 0:1 (0:0)

Gól: 55. Larravey

Real Sociedad - Malaga 0:1 (0:0)

Gól: Juanmi