Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovan s mastnou pokutou, Sparta dopadla ešte horšie

Od disciplinárnej komisie UEFA zaznel verdikt k výtržnostiam zápasu Slovan-Sparta.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala ŠK Slovan Bratislava pokutou 50.000 eur za nedostatočnú usporiadateľskú službu počas zápasu Európskej ligy UEFA 2014/2015 so Spartou Praha (0:3).

Úradujúci slovenský majster tiež pyká za zapaľovanie svetlíc v hľadisku a výtržnosti divákov v inkriminovanom dueli I-skupiny EL, vyhol sa však prísnejšiemu trestu zo strany UEFA v podobe uzavretia štadióna.

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Dušan Tittel pre TASR uviedol, že podobný trest očakával: "Nikdy nie je príjemné, keď disciplinárna komisia UEFA rieši incident týkajúci sa nášho klubu. Pokuta nie je malá, ale som rád, že sme sa vyhli uzavretiu štadióna. Pravdupovediac som podobný verdikt očakával, pretože spúšťačom incidentu boli fanúšikovia Sparty, čo konštatoval vo svojej hodnotiacej správe aj delegát zápasu. Trojčlenný senát UEFA dnes rozhodol o trestoch a my ten náš rešpektujeme. K trestu pre Spartu sa vyjadrovať nebudem, ale je dobré, že na odvetný zápas v Prahe budú môcť prísť diváci. Sparte sme dali požiadavku na 1000 vstupeniek a verím, že po organizačnej stránke nebudú žiadne problémy."

Podstatne horšie ako "belasí" na štvrtkovom vypočúvaní dopadla pražská Sparta. Českého majstra UEFA obvinila z výtržností divákov, zapaľovania svetlíc a hádzania predmetov na ihrisko a vymerala mu súhrnný peňažný trest vo výške 80.000 eur. UEFA zároveň Sparte uložila podmienečný trest uzavretia štadióna na jeden zápas po dobu dvoch rokov. Informácie o trestoch priniesla oficiálna stránka riadiaceho orgánu európskeho futbalu.

Postfederálne derby Slovana a Sparty, ktoré sa hralo vo štvrtok 23. októbra na Pasienkoch, poznačili výtržnosti futbalových fanúšikov oboch táborov. Maskovaní a tyčami ozbrojení chuligáni Sparty na konci prvého polčasu prevalili plot na svojom sektore a ohrozovali bezpečnosť divákov na susednej tribúne. Tí sa následne rozbehli smerom k hracej ploche, strhla sa "mela", zasahovať musela polícia a ťažkoodenci. Na pokyn hlavného rozhodcu sa hráči v 42. minúte stiahli do útrob štadióna a polčas sa dohral až po 40-minútovom prerušení.

Oba tímy sa stretnú vo štvrtok 6. novembra o 21.05 SEČ v GENERALI Arene v hlavnom meste Českej republiky v rámci súboja 4. kola Európskej ligy UEFA.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články