Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Mandžukič odišiel z Bayernu kvôli Guardiolovi

"Guardiola nechcel aby som sa stal najlepším strelcom," povedal Mandžukič.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Odchod chorvátskeho futbalového kanoniera Maria Mandžukiča z Bayernu Mníchov do Atletica Madrid spôsobil svojim správaním španielsky tréner "Bavorov" Pep Guardiola. Mandžukiča v tomto význame vo štvrtok citovali chorvátske médiá.

Podľa periodika Sportske Novosti bývalý kouč FC Barcelona Chorváta nerešpektoval. "Guardiola ma sklamal, nerešpektoval ma a zabránil mi stať sa najlepším strelcom Bundesligy. Musel by som byť dvakrát tak dobrý ako za Juppa Heynckesa, Na kávu s ním teda chodiť nebudem," citoval zdroj Mandžukiča, ktorý prvý rok v Bayerne pomohol klubu k prestížnemu treble v lige, národnom pohári a Lige majstrov. "Nezaslúžil som si také zaobchádzanie po všetkom, čo som pre Bayern urobil. Hneď ako prišiel som pocítil, že sa veci zmenili. Skúsil som sa adaptovať, no nevidel som v Bayerne už žiadnu budúcnosť," uviedol chorvátsky strelec, ktorý v Bavorsku pôsobil dve sezóny.

Podľa vysokého zakončovateľa Guardiola nechcel, aby nastúpil vo finále Nemeckého pohára. "Nechcel, aby som sa stal najlepším strelcom, preto som neskôr v sezóne nehrával. To by ani nebolo pre mňa až také dôležité, ale ukazuje to na moje nerešpektovanie. Oveľa väčší zmysel by mi dávalo, ak by povedal, že mu jednoducho nepasujem do jeho vlastnej koncepcie," uzavrel 28-ročný bývalý hráč Dinama Záhreb či VfL Wolfsburg.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články