Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Historická zmena v svetovom futbale! Góly vonku už nebudú mať v pohároch vyššiu hodnotu

ŽENEVA - UEFA chce zrušiť pravidlo o vyššej hodnote gólov vonku v európskych súťažiach.
Phil Foden gólová radosť.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Prezident UEFA Aleksander Čeferin zvažuje zrušenie pravidla o tom, že góly strelené vonku sa počítajú dvojnásobne v európskych pohárových súťažiach. Informuje The Times.

UEFA plánuje modernizáciu svojich klubových súťaží a podľa informácií z The Times chce zrušiť spomínané pravidlo, ktoré je súčasťou všetkých európskych klubových súťaží od zavedenia v roku 1965. Piatkové hlasovanie o zmene pravidiel znamená historický posun vo svetovom futbale.

Prečítajte si aj

Hráč Kocaelisporu počas osláv postupu vypadol z autobusu.VIDEO Krv stuhla v žilách! Futbalista tureckého Kocaelisporu vypadol z autobusu počas osláv postupu

Podľa The Times je postoj UEFA k pravidlu gólov hostí taký, že zastaralo, čo je presvedčenie zdieľané niekoľkými klubmi. Ak orgán dokáže získať dostatočnú podporu medzi členskými federáciami na odstránenie pravidla o vyššej hodnote hosťujúcich gólov, bude iniciovať proces jeho odstránenia z knihy pravidiel.

Pravidlo, ktoré sa používa v európskych klubových pohárových súťažiach už 56 rokov hovorí o tom, že v prípade zhodného počtu gólov oboch tímov vo vyraďovacej fáze postupuje ten, ktorý strelil viac gólov na ihrisku súpera.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: The Times

Diskusia

Podobné články