Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Alfreton Town musí hrať zápas bez brankára

Prísne pravidlá FA prinútili klub k tomu, že dnes bude hrať bez brankára.
Zdroj: twitter.com
Zdieľajte:

Muža do brány postaví, ale bude to niekto z hráčov z poľa. Dnes večer totiž Alfreton Town nastúpi na opakovaný zápas 4. kvalifikačného kola v FA Cupe na trávniku Lincoln City. Prvý zápas skončil remízou 1:1 a Alfreton prišiel o brankára Jamesa Severna, ktorý utrpel zranenie stehenného svalu a bude pauzovať až 8 týždňov.

V normálnom prípade by Alferton mohol postaviť do brány iného gólmana, ale podľa regúl FA môžu v odvete nastúpiť len hráči, ktorí boli na súpiske pre prvý zápas. Náhradný brankár Cameron Dawson má zranené stehno a tak nezostáva "The Reds" nič iné, ako postaviť do brány hráča z poľa na celé stretnutie. "Je to zvláštna zhoda okolností," povedal tréner Nicky Law. "Dnes ráno sme žiadali FA o výnimku, ale odmietli ju. Máme len 11 zdravých hráčov, z ktorých jeden sa bude musieť postaviť do brány," dodal.

Okrem "zdravej" jedenástky budú v kádri aj traja hráči, ktorí nie sú stopercentne fit. Manažér Law to ako nevýhodu nevníma: "Tlak bude na strane Lincoln City. Toto je zápas, ktorý by nemali alebo nemohli prehrať."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: alfretontownfc.com

Diskusia

Podobné články