V šlágri 8. kola remíza, Hamšíkov Neapol nakoniec víťazne

Sumár výsledkov 8. kola talianskej Serie A.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík dvoma gólmi v nedeľňajšom zápase 8. kola talianskej Serie A pomohol k domácemu triumfu SSC Neapol nad Hellasom Verona 6:2. Hetrikom sa v drese súpera Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA 2014/2015 blysol Gonzalo Higuain.

Majster a líder tabuľky Juventus Turín vyhral nad Palerom 2:0. V Turíne v 32. minúte našla presná prihrávka argentínskeho útočníka Carlosa Teveza nabiehajúceho Artura Vidala a ten strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. V druhom polčase po rohu zvýšil na 2:0 Španiel Fernando Llorente a pripísal si premiérový presný zásah v najvyššej súťaži. "Stará dáma" má na konte sedem výhier a jednu remízu a na čele tabuľky 22 bodov.

Z výhry sa tešil aj FC Janov s Jurajom Kuckom po triumfe na ihrisku Chieva Verona 2:1. V drese hostí hral do 78. minúty slovenský stredopoliar Kucka, ktorý videl po polhodine hry po súboji s fínskym stredopoliarom Perparim Hetemajom žltú kartu.

Serie A - 8. kolo:

SSC Neapol – Hellas Verona 6:2 (1:1)

Góly:

68., 84. a 90.+1 Higuain (tretí z 11m), 44. a 58. HAMŠÍK, 76. Callejon – 1. Hallfredsson, 66. Lopez, 37.000 divákov.

zostava SSC Neapol: Cabral - Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Jorginho (71. Inler), Lopez - Callejon, HAMŠÍK (85. Henrique), Insigne (78. Mertens) - Higuain

Chievo Verona – FC Janov 1:2 (1:0)

Góly: 36. Zukanovič – 72. Matri, 84. Pinilla, ČK: 73. Radovanovič (Verona), 11.000 divákov.