Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

5 najväčších víťazstiev slovenskej reprezentácie

V histórii slovenského futbalu spomíname na mnoho veľkých zápasov. Ponúkame vám päť najväčších výhier našej reprezentácie.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

5. Slovensko-Česko, kvalifikácia MS 1998

České mužstvo prišlo do Bratislavy naozaj nabudené. Čerství strieborní medailisti z EURA 1996 v zostave s hráčmi ako Poborský, Nedvěd, Kuka či Šmicer však zažili nečakaný šok. Hoci šli gólom Šmicera do vedenia, krátko pred prestávkou vyrovnal Jančula a po zmene strán zariadil naše veľké víťazstvo Majoroš.

4. Česko-Slovensko, kvalifikácia MS 2010

Bol to dokonalý prvoaprílový žart na pražskej Letnej. Slovenská družina pod vedením Vladimíra Weissa dokonale zrazila českých fanúšikov na tribúnach. Góly Šestáka a Jendriška označil komentátor Marcel Merčiak za "Weissove zázraky" a výhra v Prahe nás výrazne priblížila k postupu na šampionát.

3. Poľsko-Slovensko, kvalifikácia MS 2010

Posledný zápas kvalifikačného cyklu. Potom čo naši nezvládli domáci zápas so Slovinskom, museli v Choržove získať tri body, aby postupovali do Afriky priamo. Zápas sa odohrával v náročnej snehovej fujavici, v ktorej nás podržal gólman Mucha a národným hrdinom sa stal poľský obranca Seweryn Gancarczyk.

2. Slovensko-Španielsko, kvalifikácia ME 2016

Posledná veľká výhra pochádza z októbra. Víťazi posledných dvoch kontinentálnych šampionátov boli favoritom, ale súdržnosť Kozákoveho mužstva bola geniálna. Kucka dokázal zaskočiť svojou delovkou hviezdneho Casillasa a v závere mal "malý" Miňo Stoch pri víťaznej hlavičke obrazne povedané dva metre. Španieli padli v kvalifikácii po troch rokoch a čo je hlavné padli na Slovensku.

1. Slovensko-Taliansko, MS 2010

Úradujúci majstri sveta idú domov a môže zato Slovensko! Famózne pocity po náročnom zápase, v ktorom sme dokázali poraziť silné Taliansko a ako nováčik sa na jeho úkor dostali do osemfinále svetového šampionátu. Pocit šťastia bol zdvojnásobený aj o fakt. že šlo o naše prvé víťazstvo na MS v histórii samostatnosti.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články