Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Švento mieri do nemeckej bundesligy

Slovenský futbalový reprezentant Dušan Švento v lete prestúpi do mužstva nováčika najvyššej nemeckej bundesligy 1. FC Kolín
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Dvadsaťosemročný obranca sa s klubom dohodol na zmluve do 30. júna 2016. Po tom, ako získal s Red Bull Salzburg rakúsky titul, ho tak čaká nová výzva.

"Môžem potvrdiť, že je to oficiálne. Už tri roky sme sa ho snažili dostať do nemeckej bundesligy a sme veľmi radi, že sa nám to konečne podarilo. Nemecká liga je pre Dušana výbornou destináciou. Organizácia je fantastická, liga má vyššiu úroveň ako tá rakúska a samotný Kolín je klub s veľkou tradíciou. Nás teší nielen to, že bude Dušan hrávať v jednej z najlepších súťaží na svete, no jeho rast môže pomôcť aj slovenskej reprezentácii. Teraz už bude záležať len na Dušanovi, ako sa svojej šance chytí. No všetci vieme, že je to výborný futbalista a nepochybujeme o tom, že sa v Kolíne presadí. Takisto by sme sa radi poďakovali obom stranám za seriózne jednanie," TASR informoval Šventov agent Karol Csontó z agentúry Stars and Friends, ktorá jeho prestup sprostredkovala.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články