Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovenský futbalista prezradil kurióznu príhodu, ktorá sa mu stala hneď po príchode do Bieloruska

BREST - Hrával v talianskej Serii A, nedávno prestúpil do Bieloruska. Slovenský futbalista prezradil kurióznu príhodu, ktorá sa mu stala hneď po príchode do novej krajiny
Dávid Ivan v drese Sampdorie Janov.
Zdroj: sampdoria.it
Zdieľajte:

Dávid Ivan sa v drese Sampdorie Janov dostal do talianskej Serie A. Zranenia a pretrvávajúce zdravotné problémy mu však zastavili progres. Je hráčom Chieva, v ktorom má ešte dva roky platnú zmluvu. No nedávno sa rozhodol skúsiť hosťovanie v Bielorusku.

„V Chieve bolo asi 40 hráčov, ktorí bojovali o miesto v prvom tíme. Videl som, že tréner so mnou veľmi nepočíta. Agentom som teda povedal, že v januári by som chcel odísť na hosťovanie, aby som začal hrávať, keďže som sa už cítil dobre fyzicky. Začali mi hľadať kluby, ale bolo to dosť neskoro, prestupové obdobia v jednotlivých krajinách sa uzatvárali. V Bielorusku je liga postavená naopak, sezóna sa na jar začína a v zime končí. To mi vyhovovalo, lebo tam bolo prestupové obdobie otvorené, v Diname Brest o mňa prejavili záujem," opísal v rozhovore pre šport24.sk, ako sa upiekol jeho presun do Bieloruska.

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo, Juventus.Hráč Atalanty prehovoril o neúspešnej snahe vymeniť dres s Cristianom Ronaldom: Takto ho odbil!

Kuriózna príhoda hneď po príchode do Bieloruska

V Diname Brest prežíva zatiaľ vydarené obdobie. Po troch kolách je klub druhý. Nazbieral 7 bodov za dve víťazstvá a jednu remízu. Má výborné skóre 5:0. Ivan vo všetkých troch stretnutiach nastúpil v základnej zostave. Zbiera potrebnú zápasovú prax a vracia sa mu aj stratené sebavedomie po rokoch plných zranení a výpadkov.

Prezradil kurióznu príhodu, ktorú zažil hneď po príchode do Bieloruska.

„Mám jednu kurióznu príhodu, ktorá sa mi stala hneď po príchode do Bieloruska. Prišiel som na letisko, kde ma čakali ľudia z klubu. Zistil som, že po anglicky to tu veľmi nepôjde. Do Bieloruska som prišiel v deň mojich narodenín, športový riaditeľ ma privítal vetou „Happy New Year“. Zamyslel som sa, aký nový rok v Bielorusku v tom čase oslavovali a či majú iný kalendár. Keď potom spomenul číslo 26, pochopil som, že chcel povedať „Happy birthday“."

Aktuálne to vyzerá tak, že absolvuje polročné hosťovanie v Diname Brest a v lete sa vráti do Chieva, kde sa posilnený bieloruskou skúsenosťou a vráteným herným sebavedomím pokúsi vybojovať si miesto v zostave.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport24.sk

Diskusia

Podobné články