Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Polícia predviedla dvoch Čechov za napadnutie policajtov

Okrem zásahu priamo na futbalovom štadióne Pasienky vo štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA Slovan Bratislava - Sparta Praha nezaznamenala slovenská polícia ďalšie väčšie narušenie verejného poriadku.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Ako TASR informovala prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy hovorkyňa KR PZ v Bratislave Karina Považanová, pred, počas a po zápase prišlo len k menším incidentom, pri ktorých predviedli aj dvoch českých fanúšikov, ktorí napadli policajtov.

"V súvislosti s konaním štvrtkového futbalového zápasu Európskej ligy UEFA 2014/2015 medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a AC Sparta Praha pripravilo Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave opatrenia bezpečnostného charakteru. Situáciu v meste a v okolí štadiónu polícia monitorovala už niekoľko hodín pred samotným futbalovým stretnutím. Vykonané boli taktiež doprovody organizovaných skupín fanúšikov hostí. Dopravné prostriedky s fanúšikmi Sparty Praha policajti na služobných vozidlách sprevádzali z hraničného prechodu Kúty - Břeclav do uzatvoreného parkoviska pri štadióne Pasienky. Krátko pred 15.00 h boli policajti vyslaní na preverenie incidentu do podniku na Mostovej ulici, kde malo dôjsť k napadnutiu fanúšikov Sparty a k poškodeniu zariadenia podniku. Po incidente sa útočiace osoby dali na útek. Policajti v blízkosti podniku zadržali 24-ročného muža z Bratislavy, ktorého predviedli na príslušné policajné oddelenie k podaniu vysvetlenia a po vypočutí prepustili. Poverený príslušník PZ už v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci.

Pre podozrenie z útoku na verejného činiteľa policajti predviedli na príslušné policajné oddelenie dvoch občanov Českej republiky vo veku 18 a 23 rokov. Tí v čase krátko po 16.30 h pri čerpacej stanici na Trnavskej ulici nereagovali na výzvu policajtov. Namiesto toho, aby výzvu uposlúchli, fyzicky napadli dvoch príslušníkov PZ. K zraneniu policajtov pri útoku neprišlo.

Pár minút potom došlo v podniku na Mostovej ulici k útoku na príslušníka PZ, pri ktorom dosiaľ neznámy páchateľ hodil po policajtovi sklenený pohár. V dôsledku útoku utrpel policajt tržné poranenie a edém v oblasti hlavy s predpokladanou dobou liečenia 14 dní. Vyšetrovateľ PZ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa,"

uvádza sa tlačovej správe o vyhodnotení bezpečnostných opatrení polície.

"Do začiatku samotného futbalového zápasu polícia v blokovom konaní na mieste vyriešila 2 prípady, kedy účastníci podujatia neuposlúchli výzvu verejného činiteľa a 3 prípady, kedy došlo zo strany účastníkov podujatia k porušenie povinností a zákazov podľa zákona č. 1/2014 Z.z. o organizovaní verejných športových podujatí.

Bezpečnostnú situáciu v uliciach hlavného mesta polícia naďalej monitorovala aj po začatí futbalového zápasu. V jeho priebehu sme narušenie verejného poriadku v uliciach hlavného mesta nezaznamenali. V čase krátko po 19.30 h došlo na štadióne k narušeniu verejného poriadku. Keďže organizátor podujatia nedokázal vlastnými silami a prostriedkami zjednať nápravu, požiadal veliteľa bezpečnostných opatrení o pomoc pri riešení danej situácie. Po príchode policajtov do areálu štadióna až do ukončenia futbalového zápasu k narušeniu verejného poriadku ani k páchaniu iného protiprávneho konania neprišlo. Narušenie verejného poriadku, či páchanie inej protiprávnej činnosti sme počas futbalového zápasu v uliciach hlavného mesta nezaznamenali.

Po ukončení futbalového zápasu policajti vykonali doprovody autobusov fanúšikov hostí na hraničný prechod. Vážne narušenie verejného poriadku v súvislosti s konaním dnešného športového podujatia polícia v okolí štadióna ani po trasách presunu fanúšikov nezaznamenala. Situáciu v meste polícia monitorovala až do samotného odchodu fanúšikov hostí a rozptylu domácich fanúšikov," stojí v policajnom vyhodnotení.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články