Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Z piatich traja zomreli: Ferguson odhalil svoj boj o život, istý čas nemohol rozprávať

GLASGOW - Legendárny tréner Alex Ferguson spomína na svoj boj o život z roku 2018: Traja z piatich zomreli, istý čas som nemohol rozprávať
Tréner Alex Ferguson.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Škótsky futbalový tréner Alex Ferguson v najnovšom dokumente uviedol, že v máji 2018 utrpel krvácanie do mozgu a obával sa o svoj život.

"Bol to nádherný deň, pamätám si to," povedal a neskôr si položil otázku, koľko takých slnečných dní ešte zažije. "Bolo to pre mňa ťažké. Nechceš zomrieť, nad týmito vecami som veľa premýšľal."

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo, Juventus.Bol kapitánom úhlavného rivala: Po sezóne má v Juventuse nahradiť Cristiana Ronalda

Film, ktorý režíroval Fergusonov syn Jason, rozpráva o živote a kariére slávneho trénera od jeho detstva. Sedemdesiatdeväťročný Škót v ňom uviedol, že lekári v nemocnici mu dávali len malú šancu na prežitie: "V ten deň sa vyskytlo na klinike päť prípadov krvácania do mozgu. Traja zomreli, dvaja prežili. Mal som šťastie."

Následne musel bojovať s následkami a dočasne stratil hlas. Po desiatich dňoch sa mu s pomocou terapeuta vrátil. Ferguson sa obával aj straty pamäte a tak film natočili ešte kým sa zotavoval. Momentálne sa už vystrábil zo zdravotných problémov.

Ferguson sa preslávil pôsobením v Manchestri United, ktorý viedol 26 rokov a získal s ním 38 trofejí. Informovala agentúra DPA.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články