Ďalšia európska blamáž Barcelony! Hodnotenie všetkých hráčov v zápase s PSG očami fanúšikov

BARCELONA - FC Barcelona utrpela ďalšiu európsku blamáž. Takéto zrkadlo vystavili hráčom oboch tímov fanúšikovia. Pozrite si ich hodnotenie: Kto zažiaril najviac a kto prepadol?
Zdroj: 38707

FC Barcelona utrpela ďalšiu obrovskú európsku blamáž. V úvodnom osemfinále Ligy majstrov prehrala na Nou Campe s PSG 1:4. Lionel Messi otváral skóre z pokutového kopu, no Kylian Mbappé ho zatienil a hetrikom režíroval skvelý obrat.

PSG je jednou nohou (alebo jeden a pol nohou?) v štvrťfinále. Práve v štvrťfinále vlani Barcelona utrpela pamätné fiasko s Bayernom Mníchov, rovnako na domácom Nou Campe - prehrala hanebne 2:8.

Presne toto je dôvod, pre ktorý chce Lionel Messi odísť. Na európskej scéne sú aktuálne Blaugranas nekonkurencieschopní. Okrem toho sa im podľa predstáv nedarí ani v La Lige, kde dominuje Atlético Madrid. Messi túži po trofejach. Kvôli nim hrá futbal. A vidí, že v Barcelone ich už nezískava.

Fanúšikovia španielskej Marcy nastavili hráčom zrkadlo pravdy. Takto vyzerá aktuálne ich hodnotenie hráčov oboch tímov v zápase s PSG. Poznámka: Hlasuje sa tak, že fanúšikovia dávajú každému hráčovi buď plusový alebo mínusový bod. Čím väčší plus v konečnom súčte, tým lepšie. Naopak, čím väčší mínus, tým horšie.

Zlé správy pre Keylora Navasa: TOTO je brankár, ktorého chce Pochettino podpísať v lete

FC BARCELONA

1. ter Stegen (+333)

Nemohol za žiadny inkasovaný gól. Predviedol výborný zákrok za vyrovnaného stavu 1-1.

2. Trincao (- 35)

Prišiel na ihrisko, aby zmenil veci. No nedokázal to.

3. Mingueza (-85)

Prišiel do hry v druhom polčase, keď už bolo o zápase rozhodnuté.

4. Riqui Puig (- 95)

Pri jeho príchode už bolo takmer hotovo. Nedokáže robiť zázraky

5. Messi (- 218)

Až na výborne premenený pokutový kop prežil tichú noc

6. De Jong (- 244)

Príležitostne sa odvážil ísť dopredu a spočiatku mu to išlo. Vybojoval penaltu, vďaka ktorej Messi otvoril skóre

7. Pedri (- 249)

Mal veľa defenzívnej práce a zvládal to. Dokonca zahral peknú loptu na Griezmanna. Icardimu zabránil v gólovej príležitosti

8. Pjanic (- 279)

Prišiel do hry až v 79. minúte. Veľa toho so strateným zápasom už nemohol spraviť

9. Braithwaite (- 331)

Snažil sa defenzívu PSG dostať do problémov. Napriek najväčšiemu úsiliu sa mu to nepodarilo

10. Griezmann (- 465)

Musel sa sústrediť na veľa defenzívnej práce. V prvom polčase mal veľkú šancu. V druhom takmer prekonal Navasa, no zápas skončil na lavičke

11. Dembélé (- 517)

Nie vždy odviedol svoje defenzívne povinnosti a Barcelona za to platila. Snažil sa byť nebezpečný v ofenzíve, ale nešlo to podľa jeho predstáv

12. Piqué (- 539)

Vzhľadom k tomu, že to bol jeho prvý zápas po veľmi dlhom čase, nebolo to všetko zlé. Ale bolo to veľmi ďaleko od jeho možností.

13. Dest (- 575)

Trápil sa, Mbappého nedokázal ubrániť, v druhom polčase bol stiahnutý z ihriska

14. Lenglet (- 596)

Ďalšia z obetí Kyliana Mbappého

15. Koeman (- 602)

Noc, na ktorú je najlepšie zabudnúť. Rozhodol sa dať šancu Piquému po dlhej absencii. Nevyplatilo sa

16. Busquets (- 613)

Nebola to jedna z jeho najlepších nocí, Barcelona od neho potrebuje omnoho viac, ako predviedol.

PSG

1. Mbappé (+ 267)

Aký zápas! Barcelona si s ním nevedela rady. Strelil hetrik a bol nezastaviteľný

2. Verratti (+ 242)

Výborná kontrola v strede poľa. Bol najlepším stredopoliarom v zápase

3. Pochettino (+ 219)

Napriek tomu, že nemal k dispozícii Neymara ani Angela di Mariu, famózna noc. Zvolil výborný systém, rozostavenie, výber hráčov na jednotku. Prvá skutočne veľká noc na lavičke Pocha v PSG.

4. Kean (+ 181)

Spôsoboval Barcelone veľké problémy a strelil zaslúžený gól.

5. Paredes (+ 156)

Režisér noci, jeho prihrávky nemali chybu. Oplatilo sa, servíroval na gól Keanovi

6. Marquinhos (+ 153)

Líder zadných radov, usmerňoval celú obranu

7. Florenzi (+ 130)

Začal pomalšie pri bránení Griezmanna. V druhom polčase bol lepší, mal prsty v druhom góle Mbappého

8. Herrera (+ 118)

Prišiel po polčase, aby pridal viac disciplíny a kontroly do hry PSG. Pomohol zmeniť obraz hry

9. Kurzawa (+ 113)

Zavinil penalu, no mal aj veľkú šancu, ktorú mu prekazil ter Stegen

10. Kimpembe (+ 107)

Spočiatku sa trápil, postupom času jeho hra rástla

11. Keylor Navas (+ 79)

Takmer daroval gól Griezmannovi, mal veľké šťastie. Za stavu 1-0 zmaril Dembélého šancu

12. Gueye (+ 36)

Dostal už v 20. minúte žltú kartu a Pochettino musel rýchlo reagovať tým, že ho cez polčas stiahol z ihriska

13. Icardi (+ 27)

Nebola to určite jeho najlepšia noc. Na začiatku mal šancu, ktorú nepremenil. Neskôr nezvládol prihrávku na Keana.

Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, Marca