Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

TOTO je najlepší driblér medzi obrancami v top 5 európskych ligách

MADRID - Meno, ktoré vás možno prekvapí. TOTO je najlepší driblér medzi obrancami v top 5 európskych ligách
Ferland Mendy v drese Francúzska.
Zdroj: twitter Ferland Mendy
Zdieľajte:

Zinedine Zidane mal veľký problém nájsť adekvátne náhrady za určitých hráčov z víťazných tímov Ligy majstrov, no jedna sa mu podarila úplne ľahko. Ferland Mendy nahradil Marcela úplne s prehľadom.

Mendy je najlepším driblérom medzi obrancami v top 5 európskych ligách

Nikto v Reale Madrid sa tak výborne nedokázal presadiť do základnej zostavy od čias Toniho Kroosa ako práve Mendy od svojho letného príchodu v roku 2019.

Zatienil aj generačné talenty ako Martin Odegaard či Eden Hazard. Počas jeden a pol roka v Madride odohral množstvo minút. Na rozdiel od zmieňovanej dvojice.

Mendy nahradil Marcela priam dokonale a jeho použitie je univerzálne, skvele hrá na pozícii pravého beka a Zidane ho využíva aj ako tretieho stredného obrancu v čase núdze.

Prečítajte si aj

Real Madrid v súboji s Getafe.Našiel Real Madrid správnu cestu? Experiment vyšiel, súper nevystrelil ani raz!

Jeho vplyv na ofenzívnu činnosť Los Blancos je nezanedbateľný. Nielenže v utorok skóroval proti Getafe, ale má v priemer viac ako dva úspešné driblingy na zápas. Na obrancu pozoruhodný údaj.

Úspešný bol v 53 z 81 driblingových pokusov celkovo, čo je viac ako mal Luka Modrič (49/66) či Vinicius Junior (40 z 93). Ferland Mendy je najúspešnejším driblérom v Reale Madrid.

Mendyho úspešnosť driblingových pokusov je tiež najlepšia spomedzi obrancov v top 5 európskych ligách.

Stúpa aj jeho minutáž. Mendy v tejto sezóne odohral každú minútu Realu Madrid v Lige majstrov. Od svojho príchodu do Realu odohral 57 zápasov. Počas týchto 57 zápasov odohral 4 520 minút. Jedine Kroos v spomínanom období spomedzi hráčov "bieleho baletu" nazbieral viac minút ako Mendy.

Nenápadný obranca sa postupne vypracoval na jedného z kľúčových hráčov Realu Madrid. Uvedené fakty to jasne potvrdzujú.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články