Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pred štartom ligy: Šťuka súťaže o tichom cieli. Zemetrasenie v Pohroní, pripravení na tri rôzne rozostavenia

ZLATÉ MORAVCE - Pred štartom ligy predstavujeme Zlaté Moravce a Pohronie. Príprava, zmeny v kádri či ambície tímov
Kapitán FK Pohronie Petr Pavlík.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

ViOn Zlaté Moravce

Futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce chcú v jarnej časti Fortuna ligy 2020/2021 nadviazať na mimoriadne vydarenú jeseň, po ktorej im v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže patrí 4. miesto. A to aj napriek mimoriadne komplikovanej zimnej príprave, v ktorej pre koronavírus v mužstve trénovali skrátený čas a odohrali len jeden prípravný zápas.

ViOn odštartuje jar už v sobotu 6. februára, keď v dohrávke 18. kola privíta Trnavu. Predseda predstavenstva Martin Ondrejka na štvrtkovej online tlačovej konferencii vyjadril športovú ambíciu dostať sa do nadstavbovej skupiny o titul: "Hoci bola príprava špecifická veríme, že sa budeme prezentovať podobne ako na jeseň a dostaneme sa do prvej šestky. Je to taký tichý cieľ."

V kádri nastal minimálny pohyb, odišiel Vladimír Takáč, ktorému sa skončila zmluva. V kolonke príchodov svieti len meno Marek Švec z Dunajskej Stredy. Tréner Ľuboš Benkovský verí, že sa zložitá príprave negatívne na výsledkoch mužstva neodrazí. "Bola to toľko skloňovaná špecifická príprava. Veríme, že sa aj ďalej budeme prezentovať spôsobom ako doteraz. Že tie vylepšenia, ktoré sme urobili budú fungovať. Veríme, že hráči sú pripravení. Koronavírus bol komplikácia, ktorú sme nemohli ovplyvniť. Veríme, že sme dokázali vyladiť formu už na tento prichádzajúci zápas," povedal médiám 31-ročný kormidelník.

V príprave Vion odohral len jeden duel, s Podbrezovou prehral 0:2. "Mali sme plán, ktorý sme si pripravili ešte v novembri a v decembri. Napokon sme mali len jeden zápas. Je to adekvátne našej príprave, takto to je a takto to berieme," skonštatoval kouč, ktorý sa tiež vyjadril k športovým ambíciám tímu: "Máme postupné ciele. Prvý schodík bol záchrana, druhý prvá šestka. Ak to zvládneme, príde ďalší, postupnosť musí byť. Hráči a aj ja ako tréner máme motiváciu dosiahnuť naše ciele."

Za kabínu dostal slovo kapitán Tomáš Ďubek: "Toto bola asi moja najšpecifickejšia zimná príprava, akú som zažil. Krátka s jedným zápasom. Strašne sa už tešíme na ligové zápasy, kedy to už vypukne. V kabíne cítiť adrenalín, sme nachystaní." Aj 34-ročný stredopoliar patril k početným hráčom, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. "Aj som prekonal koronavírus, dostal som to pod stromček a našťastie som mal ľahší priebeh. Dva dni boli ťažšie, no viem, že chalani mali ťažšie priebehy. Ale dalo sa to zvládnuť, sme trénovaní," priznal líder kabíny, ktorý uviedol, že až jar ukáže ako sa na výkonoch mužstva odrazia pandemické komplikácie: "Sme radi aj za jeden prípravný zápas. Aj ten ukázal, že čo a ako. Uvidíme na konci súťaže, či to bolo dobré. Až na konci sezóny budeme bilancovať. A uvidíme už teraz v sobotu."

káder ViOn-u Zlaté Moravce na jarnú časť Fortuna ligy 2020/2021:

brankári: Adrián Chovan, Patrik Lukáč

obrancovia: Matej Moško, David Haspra, Martin Tóth, Jozef Menich, Peter Čögley, Marko Vujič, Michal Pintér, Martin Chren, Matúš Čonka

stredopoliari: Tomče Grozdanovski, Martin Kovaľ, Anton Sloboda, Tomáš Ďubek, Marián Šmatlák, Denis Duga, Peter Orávik, Adam Mihálik, David Hrnčár

útočníci: Marek Švec, Filip Balaj

príchody: Marek Švec (Dunajská Streda)

odchody: Vladimír Tkáč (koniec zmluvy)

FK Pohronie

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom – Dolná Ždaňa vstupujú do jarnej časti Fortuna ligy 2020/2021 z poslednej priečky v tabuľke o týždeň skôr než ostatné tímy. V sobotu 6. februára privítajú v dohrávke z jesene doma Nitru a v utorok 9. februára cestujú do Zlatých Moraviec, kde má domovský stánok Sereď.

Prečítajte si aj

Milan Škriniar, Inter Miláno.Z nechceného nepredajný! Škriniar spravil na Conteho dojem, nebál sa postaviť medzi Zlatana a Lukakua

Káder počas zimnej prestávky prešiel výraznou obmenou. Odišlo osem futbalistov, prišlo až dvanásť. Novým športovým manažérom sa stal Štefan Zaťko, ktorý na štvrtkovej tlačovej konferencii v Žiari nad Hronom ozrejmil dva ciele klubu: "Základným krátkodobým cieľom je záchrana vo Fortuna lige. Tomu sme prispôsobili aj káder, ktorý má byť konkurencieschopný, aby sme najvyššiu súťaž v tomto regióne udržali. Dlhodobým cieľom je postaviť mužstvo prioritne na slovenských, resp. česko-slovenských hráčoch. Je to naša filozofia s dôrazom na kvalitu. Keďže zimná pauza bola krátka, museli sme vsadiť na zahraničné posily a hráčov, ktorí budú pôsobiť u nás pol roka. V súčasnosti je v mužstve jedna tretina hráčov, ktorí by mali v klube pôsobiť dlhodobejšie, dve tretiny majú za úlohu priniesť do tímu okamžitú kvalitu, aby sme naplnili krátkodobý cieľ."

Novými posilami v FK Pohronie sú brankár Libor Hrdlička (hosťovanie z Karvinej), obrancovia Samuel Jenat (Petržalka), Willie Britto (hosťovanie z FC Zürich), Andrej Štrba (L. Mikuláš) a Thomas Heurtaux (Švajčiarsko, voľný hráč). V strede poľa budú pôsobiť Ismael Dao (Pobrežie Slonoviny, akadémia), Mallé Ladji (Mali, akadémia), Élie-Gaël N'zeyi Kibonge (Francúzsko, voľný hráč) a Martin Adamec (Nitra). V útoku sú novicmi Petr Galuška (hosťovanie z Karvinej), Adler da Silva Parreira (Stade Nyonnais, Švajčiarsko) a Ondřej Chvěja (hosťovanie z Ostravy).

"Káder prešiel väčšími zmenami. Obmena je veľká, razantná. Verím, že sa prejaví a noví hráči nám pomôžu. Na jeseň sme hrali s tromi obrancami, teraz s príchodom nových futbalistov sa nám otvára viac možností. Sme pripravení na tri rozostavenia, ktoré by sme chceli na jar používať. Taktika sa bude odvíjať od formy hráčov a hry súpera i taktického zámeru. Aj počas zápasu vieme prebehnúť do iného rozostavenia. Príchodom jedenástich posíl do poľa máme voľné ruky, môžeme byť variabilnejší. Plus Hrdlička posilnil brankársky post. Heurtaux je veľkou osobnosťou so skúsenosťami, pomôže nám nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Veľmi dobre sa ukazuje da Silva Parreira, z Liptovského Mikuláša je dobre pripravený Štrba a verím, že okamžitú kvalitu prinesie i Britto. V útoku Chěja a Galuška naplnili naše určité predstavy. Dve posily z Afriky majú radi loptu a vhodne s ňou manipulujú. Dobre sa ukazuje i Jenat, ktorý určite zasiahne do stretnutí," vyjadril sa na margo zmien v kádri a hry mužstva tréner FK Pohronie Jan Kameník.

Kapitán mužstva Petr Pavlík mal počas zimy náročnú úlohu. Skĺbiť novicov s hráčmi, ktorí zostali v kádri z jesene. "Prišlo veľmi veľa hráčov, preto sme sa venovali najmä tomu, aby sme sa čo najviac spoznali, aby zahraniční futbalisti pochopili, akú tu máme mentalitu, že sa v kabíne všetci navzájom rešpektujeme. Verím, že sme spravili správnu partiu, ktorá pomôže k záchrane. Ako sme pripravení, ukáže sobota. Všetci sa už tešia na prvý ligový zápas," podotkol český obranca s "céčkom" na hrudi.

Vedenie klubu sa snaží urobiť maximum, aby bol v sobotu 6. februára trávnik v Žiari nad Hronom na Fortuna ligu kvalitne pripravený. Očakáva aj oficiálny vstup nového už avizovaného švajčiarskeho akcionára Loica Favreho. "Proces vstupu nového akcionára je trošku náročnejší, keďže klub vlastnia až dve samosprávy. Získa však časť akcií a stane sa zdrojom stability po finančnej stránke. S trávnikom máme problémy, aktuálny stav nie je optimálny, no snažíme sa robiť, čo je v našich silách vzhľadom na mrazy a oteplenia. Hlavnú hraciu plochu šetríme, netrénujeme na nej a veríme, že bude pripravená na odohratie sobotňajšieho duelu s Nitrou," uviedol pre TASR člen predstavenstva klubu Martin Baláž.

káder FK Pohronie na jarnú časť Fortuna ligy 2020/2021:
brankári: Libor Hrdlička, Tomáš Jenčo, Samuel Dovec
obrancovia: Richard Župa, Samuel Jenat, Willie Britto, Petr Pavlík, Andrej Štrba, Bernard Petrák, Dominik Špiriak, Thomas Heurtaux
stredopoliari: Ismael Dao, Cedric Badolo, James Weir, Mallé Ladji, Patrik Blahút, Élie-Gaël N'zeyi Kibonge, Martin Adamec, David Bangala, Peter Mazan
útočníci: Alieu Fadera, Petr Galuška, Adler da Silva Parreira, Ondřej Chvěja

príchody:
brankár: Libor Hrdlička (hosťovanie z Karvinej)
obrancovia: Samuel Jenat (Petržalka), Willie Britto (hosťovanie z FC Zürich), Andrej Štrba (L. Mikuláš), Thomas Heurtaux (Švajčiarsko, voľný hráč)
stredopoliari: Ismael Dao (Pobrežie Slonoviny, akadémia), Mallé Ladji (Mali, akadémia), Élie-Gaël N'zeyi Kibonge (Francúzsko, voľný hráč) a Martin Adamec (Nitra)
útočníci: Petr Galuška (hosťovanie z Karvinej), Adler da Silva Parreira (Stade Nyonnais, Švajčiarsko) a Ondřej Chvěja (hosťovanie z Ostravy)


odchody:
Peter Chríbik, Kojo Matić, Bonfils-Caleb Bimenyimana, Viktor Vondryska, Michal Obročník, Patrik Jacko, Ivan Audino, Martin Repiský

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články