window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Del Bosque po skončení ME dobrovoľne odíde

Tréner španielskej futbalovej reprezentácie Vicente del Bosque potvrdil, že po skončení finálového turnaja EURO 2016 ukončí svoje pôsobenie na lavičke národného tímu.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

"Neodídem počas kvalifikácie, ale po skončení európskeho šampionátu už pokračovať vo funkcii nebudem. To je moje konečné rozhodnutie," uviedol 63-ročný kouč pre športový denník AS.

Španielom sa nevydarili majstrovstvá sveta v Brazílii, keď nepostúpili zo základnej skupiny. Naposledy zakopli minulý týždeň v Žiline, kde v kvalifikačnej C-skupine prehrali so Slovenskom 1:2. "Kritiku na našu adresu v posledných mesiacoch či týždňoch sme očakávali, vo väčšine prípadov bola oprávnená a konštruktívna," dodal del Bosque.

Skúsený kouč sa po svetovom šampionáte musel vyrovnať s odchodom viacerých opôr, reprezentačnú kariéru ukončili obranca Carles Puyol, stredopoliari Xavi Hernandez, Xabi Alonso či útočník David Villa. Del Bosque priznal, že bez nich je národný tím "La Furia Roja" slabší. "Títo hráči boli ako hrdinovia, výnimoční futbalisti. Teraz však musíme pozerať do budúcnosti, nostalgia nás nikam nezavedie," vyjadril sa del Bosque.

Španielom aktuálne patrí v tabuľke C-skupiny druhé miesto za lídrom zo Slovenska. Ich najbližším súperom bude 15. novembra Bielorusko.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články