window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

SFZ pošle na UEFA oficiálnu sťažnosť

Bude sa sťažovať na škótskych rozhodcov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na výkon škótskych rozhodcov v utorňajšom odvetnom barážovom súboji Taliansko - SR (3:1) o postup na ME 2015 hráčov do 21 rokov plánuje Slovenský futbalový zväz (SFZ) podať oficiálnu sťažnosť.

"SFZ podá oficiálnu sťažnosť na výkon rozhodcov zápasu Komisii rozhodcov UEFA. Prezident SFZ Ján Kováčik tiež bude adresovať prezidentovi UEFA Michelovi Platinimu osobný list," uvádza sa v stanovisku SFZ.

"Veľmi citlivo vnímame túto situáciu a uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú máme voči slovenskému futbalu. To, že nezverejňujeme všetky naše kroky, neznamená, že ich nerobíme. My budeme rešpektovať pravidlá aj v takejto náročnej chvíli. Ešte raz ďakujeme za podporu, ktorú vyjadrujete tímu," uvádza sa ďalej v stanovisku SFZ adresovanom verejnosti, ktorá zostala pobúrená z kontroverzného rozhodovania kvalifikačného duelu v Reggio Emilia. V ňom Slováci podľahli 1:3 a prišli o šancu postúpiť na šampionát v Českej republike.

Škótski rozhodcovia na čele s hlavným Stevenom McLeanom evidentne poškodili slovenský tím do 21 rokov. V jasnom rozpore s pravidlami (dlho) posudzovali faul na Ivana Schranza, následne ho vyhodnotili ako čistý zákrok a nariadili rohový kop, hoci nemali na to žiadny dôvod. Ondrejovi Dudovi a Adamovi Zreľákovi udelili obom dve žlté a následne červené karty, tiež v rozporuplných okolnostiach. V nervóznej atmosfére záverečnej štvrťhodiny zápasu vykázali z lavičky technického vedúceho slovenského tímu i jeho šéftrénera.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články