Španieli už nezakopli, Costa sa prebudil

Španielsko sa druhýkrát nemýlilo a súpera zdolalo vysokým rozdielom, v ostatných zápasoch padli tiež zaujímavé výsledky.

Futbalisti Ukrajiny zvíťazili v nedeľu v kvalifikačnom zápase EURO 2016 v Ľvove nad Macedónskom tesne 1:0. V C-skupine sú zverenci trénera Michajla Fomenka na treťom mieste miesto so šiestimi bodmi, rovnaký počet majú aj druhí majstri Európy Španieli, ktorí podľa očakávania vyhrali v Luxembursku 4:0. Na čele tabuľky je Slovensko, ktoré v bieloruskom Borisove triumfovalo 3:1 a má po 3 kolách plný počet 9 bodov.

Španieli splnili rolu favorita v Luxembourgu. Zverenci trénera Vicente del Bosqueho už do polčasu dali dva góly, prvý v 27. minúte utešenou strelou pod hornú žrď po priťuknutí od Diega Costu David Vila. Druhý v 42. minúte Alcacer krížnou strelou zvnútra šestnástky. V druhom polčase sa konečne v drese "La Furia Roja" v jeho šiestom zápase trafil do čierneho aj brazílsky rodák Diego Costa. Gólovú situáciu mu pripravil Busquets a kanonier Chelsea Londýn prelomil gólové mlčanie v najcennejšom drese. V závere skóre upravil na konečný stav striedajúci Bernat.

V treťom súboji skupiny Švédi bez Zlatana Ibrahimoviča v zostave doma zdolali outsidera z Lichtenštajnska 2:0 a sú tretí o skóre za Rusmi.

3. kolo kvalifikácie EURO 2016

Luxembursko - Španielsko 0:4 (0:2)

Góly: 27. Silva, 42. Alcacer, 69. D. Costa, 88. Bernat, ŽK: Holter, Jans - D. Costa, Pique. Rozhodovali: Gil - Sadczuk, Borkowski (všetci Poľ.)