Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Mucha o tom, v čom Hapal zlyhal a spravil najväčšiu chybu

BRATISLAVA - Ján Mucha otvorene o tom, v čom tréner Hapal zlyhal a spravil najväčšiu chybu
Tréner Pavel Hapal.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréner Pavel Hapal dostal "kopačky" pomerne nečakane ešte pred finále baráže o postup na Euro proti Severnému Írsku. (Zatiaľ) na novembrový trojboj bol nominovaný ako nový hlavný tréner Štefan Tarkovič.

Bývalý reprezentačný brankár a v súčasnosti televízny spolukomentátor a analytik Ján Mucha pre šport.sk prehovoril o tom, v čom český tréner spravil najväčšiu chybu.

Nezvládnutá komunikácia so skúsenými lídrami?

„Veľký problém trénera Pavla Hapala bol, že si nedokázal udržať hráčov, ktorí sa pred kvalifikáciou rozhodli skončiť v reprezentácii. Výmena generácií je logická, ale musí byť postupná. Mladíci majú kvalitu, ale potrebujú sa vykopať. Úspech na úrovni „dvadsaťjednotiek“ nestačí," myslí si Mucha.

Prečítajte si aj

Milan Škriniar na tréningu Interu.ESPN: Tottenham má smolu. Škriniara v januári získa jeden z najlepších tímov sveta

„Treba si zanalyzovať dôvody toho, prečo sa Škrtel, Nemec a Hubočan rozhodli skončiť pred kvalifikáciou. Dvaja z nich sú ochotní vrátiť sa, takže niekde musel byť problém. Možno sa o nich málo bojovalo, možno je za tým nezvládnutá komunikácia," naznačuje jadro problému bývalý skvelý brankár.

Do národného tímu sa opätovne vracajú Tomáš Hubočan a Vladimír Weiss, ktorí figurujú v nominácii na Severné Írsko.

Návrat ohlásil aj bývalý reprezentačný kapitán Martin Škrtel, ktorý figuroval medzi náhradníkmi, napokon sa však v kľúčovom súboji pre zranenie stehna nepredstaví.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články