Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Jorge Mendes: Cristiano Ronaldo je hodný jednej miliardy eur

Podľa Jorgea Mendesa je Cristiano Ronaldo najlepším športovcom v histórii a teda je hodný sume, ktorá sa nachádza v jeho výkupnej klauzule, čiže jednej miliardy eur. K tejto, ale aj iným otázkam sa vyjadril hráčov agent pre portál goal.com.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Útočník Realu Madrid už zaznamenal 19 gólov v 11 zápasoch vo všetkých súťažiach v tejto sezóne a bude tak útočiť na obhajobu Zlatej lopty a taktiež na prekonanie osobného rekordu strelených gólov. Už dlhšie sa hovorí o tom, že Ronaldo by chcel svoju kariéru ukončiť v Manchesteri United, odkiaľ jeho kroky viedli práve k súčasnému zamestnávateľovi, no jeho agent túto správu vyvrátil a dodal, že Ronaldo ukončí kariéru práve v kráľovskom veľkoklube, keď mu bude 40.

"Cristiano je v Madride veľmi šťastný. Je nemožné ho presvedčiť, aby opustil Real. Podľa mňa prekoná všetky rekordy, bude považovaný za najlepšieho športovca v histórii a bude to práve "biely balet", kde ukončí svoju bohatú kariéru." povedal Jorge Mendes na margo odchodu Cristiana Ronalda z Realu Madrid.

"Manchester United bude navždy v jeho srdci, pretože tam strávil 6 rokov, ale teraz je plne sústredený iba na Madrid. Je pre neho cťou hrať v Reale a ľudia vedia, že je nemožné ho získať do iného klubu." dodal hráčov agent.

Podľa Mendesa je Ronaldo najlepším futbalistom, ale aj športovcom celkovo, v histórii a myslí si, že podobný atlét tu nebude najbližších 500 rokov.

Cristiano Ronaldo vyhral Ligu majstrov prvýkrát v Manchesteri v sezóne 2007/2008 a naposledy práve tento rok v napínavom finále proti mestskému rivalovi Atléticu Madrid. Aj k tejto téme sa v rozhovore vyjadril portugalský agent: "Jeho snom je vyhrať Ligu majstrov znova. Je hladný po úspechoch a to je dôvod, prečo ľudí po celom svete nikdy neprestane udivovať. Som si istý, že ešte prekoná svoj osobný rekord v počte strelených gólov v jednej sezóne (60 - poznámka redakcie), ak nebude mať žiadne vážne fyzické problémy."

Na otázku o Ronaldovej hodnote, ktorú by prípadne musel klub, ktorý by ho chcel získať, zaplatiť, odpovedal takto: "Cena, ktorá stojí v jeho výkupnej klauzule je 1 miliarda €."

Cristiano Ronaldo má v Reale Madrid podpísanú zmluvu do roku 2018, no až čas ukáže, či jeho kroky povedú niekam inam alebo bude mať Jorge Mendes pravdu a do konca kariéry ostane v Madride.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: goal.com

Diskusia

Podobné články