Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Rusov: "Talianov som mal prečítaných"

Bol to práve Dobrivoj Rusov, ktorý bravúrnymi zákrokmi udržal slovenskú nádej na postup na futbalové ME do 21 rokov v Česku.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Brankár slovenskej reprezentácie v úvodnom barážovom zápase proti Taliansku v Zlatých Moravciach kapituloval len po strele Andreu Belottiho z bezprostrednej blízkosti. Ďalšie vyložené šance obávaného talianskeho útočníka zneškodnil a mal veľký podiel na konečnej remíze 1:1.

"Talianov som mal prečítaných. Pozreli sme si na videu všetky Belottiho góly v tejto kvalifikácii, tréner Galád nám ich poukazoval. Je to veľmi dobrý útočník, ktorý to vie ľavou aj pravou. Vie sa veľmi dobre zorientovať v šestnástke a dávať dôležité góly, čo potvrdil aj v Zlatých Moravciach. Pri tých situáciách, keď sa ocitol sám zoči-voči mne v šestnástke, ma chvalabohu trafil. Snažil som sa dostať čo najbližšie k nemu a hoci to triafal prudko, dopadlo to pre nás pozitívne," povedal Rusov.

Vicemajstri Európy to počas celého zápasu skúšali kolmými prihrávkami za slovenskú obranu, Rusov však dobre čítal hru a včasným vybehnutím viackrát zahasil nebezpečenstvo. "Taliani mali veľmi kvalitnú ofenzívu. Belotti bol tým zakončovateľom, no aj ďalší hráči boli nebezpeční, nabiehali si do voľných priestorov. Myslím si však, že naši stopéri Niňaj s Teixeirom odviedli dobrú robotu," dodal slovenský gólman.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články