VIDEO skrat Borevkovica z Ria Ave rozpútal penaltové šialenstvo: Kopali aj brankári

BRATISLAVA - Futbalisti AC Miláno sa poriadne nadreli na postup do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkovom súboji play off uspeli na štadióne portugalského Rio Ave až v rozstrele z 11 m 9:8, keď po riadnom hracom čase sa skončil duel 1:1, resp. po predĺžení 2:2.
Zdroj: 36786

Hostí dostal do vedenia v druhom polčase Alexis Saelemaekers, ale domáci po góle Francisca Geraldesa vyrovnali. Portugalský prvoligista išiel do vedenia hneď na začiatku extračasu, keď sa presadil krížnou strelou ľavačkou Dala Gelson, ale hostia z penalty v 120.+2 minúte vyrovnali zásluhou Hakana Calhanoglua. V jedenástkovom rozstrele sa rozhodlo až v dvanástej sérii, keď na strane hostí sa nepresadili traja hráči a na domácej až štyria.

Komentátor dostal vyhadzov: Srandičky s nadváhou ho stáli miesto

Rio Ave - AC Miláno 2:2 pp (1:1, 0:0), 8:9 rozstrel z 11 m

Góly: 72. Geraldes, 91. Gelson - 51. Saelemaekers, 120.+2 Calhanoglu (z 11 m), ČK: 120.+1 Borevkovič (Rio Ave)