Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Werner prezradil, prečo odmietol Liverpool a odhalil svoj cieľ: Chcem sa dostať na úroveň Maného, Salaha a Firmina

LONDÝN - Timo Werner: Mojím cieľom je dostať sa na úroveň Maného, Salaha a Firmina. Prezradil dôvod, prečo odmietol Liverpool
Timo Werner, FC Chelsea.
Zdroj: twitter Timo Werner
Zdieľajte:

Nedávna posila FC Chelsea Timo Werner vysvetlil, prečo odmietol FC Liverpool a odhalil, že jeho cieľom je dostať sa na úroveň Maného, Salaha či Firmina.

Werner a jeho dôvod odmietnutia Liverpoolu

Werner priznal, že zvažoval aj pôsobenie na Anfielde pod vedením svojho krajana Jurgena Kloppa, no napokon ho presvedčil Frank Lampard a rozhodol sa pre pôsobenie na Stamford Bridge.

Pre nemecký Bild vysvetlil, prečo odmietol Liverpool:

„Myslím si, že dosť jasne hovorí to, že Jurgen Klopp je v súčasnosti jedným z najúspešnejších trénerov na svete. Samozrejme, ak vás chce do svojho tímu, začnete o tom uvažovať."

„Za posledných pár mesiacov som rozmýšľal aj nad niekoľkými ďalšími klubmi, ktoré prejavili záujem. Nakoniec som sa rozhodol ísť do Chelsea s plným presvedčením, pretože si myslím, že je to pre mňa najlepší krok. Môžem povedať, že som to doteraz neoľutoval a určite ani neoľutujem."

Dodal: „Musel som urobiť najlepšie rozhodnutie sám za seba. V Chelsea som videl, že môžem rovno hrať a byť v základnej zostave. S týmto projektom môžem rásť."

„Je to príležitosť, akú Sadio Mané alebo Mohamed Salah mohli vidieť pred tromi alebo štyrmi rokmi v klube FC Liverpool. Aj oni sa tam išli rozvinúť, aby mohli vyhrať Premier League a Ligu majstrov. Tam som teraz a samozrejme rád by som sa dočkal tohto vývoja."

Timo Werner netají, že práve prítomnosť hviezdneho útočného trojlístka na Anfielde - Mané, Salah a Firmino - bola kľúčová v jeho rozhodnutí neposilniť Liverpool. Chce totiž pravidelne hrať a v tíme The Reds by to mal veľmi náročné.

„Klamal by som, keby som povedal, že by bolo ľahké priamo prekonať takých špičkových hráčov. Nie je to tak, že by som sa tam dostal a povedal - Ahoj, som Timo a odteraz tu vždy budem hrať."

„Musel by som dokazovať kvality dlhšie obdobie a spočiatku by som bol pozadu. Mojím cieľom je dostať sa na úroveň týchto hráčov. A v Chelsea vidím príležitosť. Mám 24 rokov, tak musím hrať."

„V Lipsku som sa v tomto smere tiež rozmaznal, pretože som nikdy nemusel vynechať zápas, keď som bol fyzicky schopný hrať," uzavrel.

Prečítajte si aj

Bývalý futbalista Mateja Kežman.Uhádnete, kto to je? Takto brutálne sa zmenil víťaz Premier League v drese Chelsea

Verí projektu Chelsea

Timo Werner plne verí konceptu, ktorý sa v súčasnosti realizuje na Stamford Bridge. No uvedomuje si, že nebude jednoduché v náročnej konkurencii získať anglický titul.

„Musíme byť k sebe úprimní a povedať si, že pravdepodobne nevyhráme Premier League ani Ligu majstrov. Ak by to vyšlo, o to krajšie. Ale to nie je to, čo klub očakáva," priznáva nemecký futbalista.

„Ako som povedal, rád by som to porovnal s Liverpoolom pred niekoľkými rokmi. V prvom roku nevyhrali titul. V druhom roku boli vo finále Ligy majstrov, v treťom ho vyhrali a v štvrtom pridali aj titul v Premier League."

„Aj s naším projektom v Chelsea sa chceme rozvíjať krok za krokom, aby sme po každej sezóne mali väčšie šance na titul," ozrejmuje Werner koncept "modrých".

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Bild

Diskusia

Podobné články