Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Futbalový šok! Trojnásobný majster zahynul po zásahu zablúdenej guľky do hlavy - rozpútala sa vlna protestov

BEJRÚT - Tragická správa! Nevinná prechádzka sa zmenila na nočnú moru - zablúdená guľka pripravila o život trojnásobného majstra. Rozpútala sa vlna protestov
Mohamed Atwi, libanonský futbalista.
Zdroj: falebanon.com
Zdieľajte:

Libanonský futbalista Mohamed Atwi zomrel vo veku 32 rokov na zranenia, ktoré mu spôsobil zásah zablúdenej guľky do hlavy.

Libanonského futbalistu zabila zablúdená guľka

21. augusta ho zasiahla do hlavy zablúdená guľka po výstreloch na pohrebe požiarnika, ktorý zahynul pri výbuchu prístavu v Bejrúte.

Streľba z automatických zbraní do vzduchu na svadbách a pohreboch na Blízkom východe je bežná.

Atwi sa stal obeťou tohto zvyku pri prechádzke v južnom Bejrúte. Napriek úspešnej operácii, pri ktorej sa podarilo zastaviť krvácanie do mozgu po tom, čo guľka uviazla v jeho lebke, zomrel.

Prečítajte si aj

Antonín Rosa v drese MFK Ružomberok.VIDEO Hrôza pred zápasom Slavie! Kolaps bývalého hráča Ružomberka v televíznom prenose

Predpokladá sa, že guľka bola vystrelená na pohrebe Joe Bou Saaba - požiarnika, ktorý zahynul pri požiari spôsobenom výbuchom prístavu v Bejrúte.

Táto tragédia viedla asi k 200 úmrtiam a majetkovým škodám v hodnote 10 miliárd britských libier. Niektoré časti libanonského hlavného mesta boli úplne zničené.

Mohamed Atwi hrával za libanonský tím Akhaa Ahli Aley. V tíme Al-Ansar FC získal tri národné tituly.

Po incidente, pri ktorom zablúdená guľka smrteľne zranila Atwiho, sa pred nemocnicou, v ktorej futbalista ležal, konali protesty s výzvami na ukončenie praxe streľby zo zbraní na počesť udalostí.

Jeho rodina vyzvala príslušné orgány k vyšetreniu incidentu, no nikto nebol obvinený.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články