window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kozák má o brankárskej jednotke vymaľované už dávno

Kormidelník slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák má jasno v otázke, koho pošle do brány vo štvrtkovom zápase kvalifikácie EURO 2016 proti Španielsku.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Do národného tímu sa síce po zranení vrátil člen osemfinálového tímu z MS 2010 v Juhoafrickej republike Ján Mucha, výkonom v kvalifikačnej ouvertúre na Ukrajine (1:0) však presvedčil o svojich kvalitách Matúš Kozáčik. Gólman Viktorie Plzeň by si mal podľa slov Kozáka zachytať aj v Žiline v súboji s 8. tímom rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.

"Jano Mucha je náš najskúsenejší brankár, ktorý pre reprezentáciu urobil veľa. V zápase na Ukrajine dostal príležitosť Matúš Kozáčik, ktorého sme si už predtým pripravovali a odchytal zápasy v Lotyšsku a v Poľsku. Je to tiež ostrieľaný brankár, ktorý má niečo odchytané. Proti Ukrajine neurobil žiadnu chybu, podal dobrý výkon, preto proti Španielsku nie je dôvod niečo meniť na brankárskom poste," povedal Kozák.

Kvalifikácia EURO 2016 prešla zmenami, keď koncept tzv. Týždňov futbalu (Weeks of Football - pozn.) spôsobil, že jednotlivé reprezentácie hrávajú v dňoch spárovaných do kľúča štvrtok/nedeľa, piatok/pondelok alebo sobota/utorok. Doteraz sa hralo systémom piatok - utorok, hráči mali tri dni na odpočinok. Teraz budú mať na regeneráciu len dva dni. Slovenský kormidelník toho v hráčskej i trénerskej kariére preskákal veľa, na dva ťažké zápasy v priebehu štyroch dní si však nespomína.

Slováci po zápase so Španielskom budú musieť rýchlo zregenerovať a pripraviť sa na ďalší dôležitý súboj v Bielorusku, kde hrajú v nedeľu. "Nemám takú skúsenosť, aby mužstvo v priebehu štyroch dní odohralo dva takéto ťažké zápasy. V máji sme síce modelovali podobný scenár, ale išlo o prípravné zápasy s Čiernou Horou a v Rusku. Teraz to bude náročnejšie, pretože ide o kvalifikáciu. Tvrdím, že každý medzištátny zápas je dôležitý, pre nás je najdôležitejším ten najbližší so Španielskom," dodal Kozák.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články