Neapol vyhral aj bez Mareka Hamšíka, Juventus zdolal v šlágri AS Rím

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v šlágri 6. kola talianskej Serie A nad AS Rím 3:2. V súboji tímov, ktoré až do nedele nestratili v lige ani bod, sa hrdinami domácich stali dvojgólový Carlos Tevez a Leonardo Bonucci. Ten rozhodol štyri minúty pred koncom.

Diváci v Turíne boli v dramatickom a príťažlivom stretnutí svedkami piatich gólov, troch pokutových kopov a dvoch červených kariet. Tevez v prvom polčase premenil dve penalty, na druhej strane sa z rovnakej výhody nepomýlil Francesco Totti a gólovo sa presadil aj Juan Iturbe. O zisku troch bodov pre obhajcu titulu napokon rozhodol Bonucci v 86. minúte strelou k ľavej žrdi. Juventus síce inkasoval prvé góly v sezóne, ale bez straty bodu je lídrom tabuľky.

Súper bratislavského Slovana v Európskej lige SSC Neapol doma bodoval naplno. Bez chorého slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka zdolal FC Turín 2:1 a posunul sa na 7. miesto v tabuľke. Hostia síce na horúcej juhotalianskej pôde viedli, po prestávke ale otočili skóre presnými zásahmi Lorenzo Insigne a Jose Callejon.

Futbalisti Empoli zaznamenali prvé víťazstvo v novom ročníku talianskej Serie A. Na domácom ihrisku zdolali Palermo hladko 3:0. Hostia sú stále bez trojbodového zápisu a krčia sa v pásme zostupu.

Hráči Udinese remizovali s Cesenou 1:1 a tretiu priečku v tabuľke prepustili Sampdorii. Janovčania si poradili s Atalantou, ktorú zdolali tesne 1:0. Ich mestský rival FC triumfoval na ihrisku Parmy 2:1, hoci dohrával s desiatimi hráčmi. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka striedal v 83. minúte autora prvého gólu hostí Diega Perottiho.

Serie A - 6. kolo:

FC Empoli – US Palermo 3:0 (2:0)

Góly: 4. Maccarone, 34. Tonelli, 63. Pucciarelli

Lazio Rím – Sassuolo 3:2 (3:1)

Góly: 9. Mauri, 25. Dordevič, 35. Candreva – 26. a 50. Benardi (druhý z 11m), ČK: 49. Cana – 61. Peluso

Parma – FC Janov 1:2 (0:0)

Góly: 66. Coda – 53. Perotti, 90.+3 Matri, ČK: 55. Roncaglia (Janov)

/Kucka za hostí od 83. min/

Sampdoria Janov – Atalanta Bergamo 1:0 (1:0)

Gól: 35. Gabbiadini

Udinese – Cesena 1:1 (0:0)

Góly: 62. Fernandes – 90.+2 Cascione (11m)

Juventus Turín – AS Rím 3:2 (2:2)

Góly: 28. a 45.+1 Tevez (oba z 11m) 86. Bonucci – 32. Totti (z 11m), 43. Iturbe, ČK: 88. Morata - 89. Manolas

SSC Neapol – FC Turín 2:1 (0:1)

Góly: 55. Insigne, 72. Callejon – 14. Quagliarella

ACF Fiorentina – Inter Miláno 3:0 (2:0)

Góly: 7. Babacar, 19. Cuadrado, 76. Tomovič