window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pivo a kožené nohavice, Bayern oslavoval titul

Futbalisti Bayernu Mníchov mohli v sobotu po poslednom ligovom zápase sezóny so svojimi fanúšikmi konečne osláviť 24. nemecký titul
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Po víťaznom stretnutí s VfB Stuttgart (1:0), v ktorom rozhodol o triumfe šampióna v druhej minúte nadstaveného času Claudio Pizarro, zodvihol majstrovskú trofej pri záplave červeno-bielych konfiet kapitán Philipp Lahm.

Trénerovi Pepovi Guardiolovi sa ušla tradičná sprcha s pšeničným pivom. Bývalý tréner FC Barcelona pomohol vo svojej premiérovej sezóne Bayernu obhájiť titul v rekordnom predstihu sedem kôl pred koncom bundesligy. "Trofej je nesmierne pekná, ale ťažká," povedal tréner o 11-kg vážiacom majstrovskom štíte.

Okolo 15.000 fanúšikov pokračovalo neskôr v oslavách v centre mesta na námestí Marienplatz, kde sa hráči prezentovali s ligovou trofejou z balkóna na mestskom zastupiteľstve. Potom nasledovali tradičné majstrovské oslavy. Španiel Guardiola, ktorý mal rovnako ako jeho zverenci oblečené krátke kožené nohavice, nadšeným fanúšikom povedal: "Som veľmi hrdý na tento tím a rovnako som pyšný na vás. Milujem vás. Som Mníchovčanom. Mia san mia!"

Majstrovská party pokračovala dlho do noci. Futbalisti Bayernu Mníchov síce ešte hrajú jeden dôležitý zápas v tejto sezóne, ale to až budúcu sobotu vo finále Nemeckého pohára v Berlíne proti Borussi Dortmund. "Víťazstva, tituly a úspechy treba oslavovať," poznamenal športový riaditeľ Bayernu Matthias Sammer.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články