Sobotné gólové hody v La Lige, Barcelona opäť na nulu

V sobotných piatich dueloch 7.kola La Ligy videli diváci dovedna 19 gólov, 5 červených kariet ale aj rekord v podaní brankára Barcelony, Claudia Brava.
Zdroj: tasr

Futbalisti španielskeho majstra Atletica Madrid prehrali v sobotňajšom úvodnom zápase 7. kola Primera Division na trávniku FC Valencia 1:3. Na čele ligy je naďalej FC Barcelona po triumfe 2:0 na pôde Rayo Vallecano.

Valencia už v 13. minúte viedla 3:0, no po polhodine znížil chorvátsky útočník hostí Mario Mandžukič a Atletico ešte v nadstavenom čase prvého dejstva nepremenilo penaltu, keď sa pomýlil Guilherme Siqueira. V druhom dejstve už zverenci argentínskeho trénera Diega Simeoneho márne lapali zajaca po poli. Valencia je v tabuľke druhá s dvojbodovou stratou na Barcelonu.

Katalánci potvrdili svoju líderskú pozíciu aj v Madride a v novej sezóne najvyššej súťaže stále neinkasovali. Na ihrisku Rayo Vallecano sa o triumf 2:0 postarali ešte v prvom polčase najjagavejšie hviezdy tímu Lionel Messi a Neymar dvoma gólmi v priebehu jedinej minúty. Barcelona má na čele 19 bodov a impozantné skóre 19:0. Rayo Vallecano prišlo v dueli o dvoch vylúčených hráčov.

Čilský brankár "Barcy" Claudio Bravo prekonal v sobotu rekord v počte minút bez inkasovaného gólu od začiatku sezóny. Muž, ktorý prišiel na Nou Camp v lete z Realu Sociedad San Sebastian, zlomil doterajší historický zápis 560 minút bez gólu. Ten držal bývalý brankár Barcelony a Realu Sociedad Pedro Maria Artola zo sezóny 1977/1978.

La Liga - 7. kolo:

FC Valencia - Atletico Madrid 3:1 (3:1)

Góly: 6. Miranda (vlastný), 7. Gomes, 13. Otamendi - 29. Mandžukič, ČK: 90.+2 Cerci (Atletico)

Rayo Vallecano – FC Barcelona 0:2 (0:2)

Góly: 35. Messi, 36. Neymar, ČK: 60. Morcillo, 90.+1 Aquino (obaja Rayo)

SD Eibar - UD Levante 3:3 (0:2)

Góly: 46. Lopez (vlastný), 70. Berjon, 90.+4 Piovaccari - 2. Morales, 44. Camarasa, 79. Casadeus

Almeria - Elche 2:2 (1:1)

Góly: 6. Rodriguez, 37. Verza, 56. Jonathas, 85. Hemed

ČK: 67. Jonathas(Elche)

Malaga 2:1 Granada (0:1)

Góly: 1. El Arabi, 60. Santa Cruz, 80. Antunes ČK: 72. Angeleri (Malaga)