Tottenham zakopol, Villarreal pohodlne vyhral

Dnes sa odohrali druhé zápasy v základných skupinách EL.
Zdroj:

tempo hry na niekoľko minút mierne opadlo, ten istý hráč napokon v 27. minúte predsa len rozjasal domácich fanúšikov. Odrazenú loptu po rohovom kope si spracoval a exportnou strelou spred hranice šestnástky nedal Mvogovi šancu. "Mladí chlapci" sa nestihli ani otriasť a inkasovali znova, už o minútu zužitkoval Konateho prihrávku kanonier "rudých" Lafata. Švajčiari dali o sebe vedieť v závere prvého polčasu, Bičík sa ale dokázal dostatočne natiahnuť, aby vyrazil Gajičov prízemný pokus.

Po zmene strán bol už však prikrátky na presnú hlavičku Hoaraua. Mužom najbližších minút bol domáci obranca Nhamoinesu, ktorý najskôr pred bránou súpera v gólovej šanci prestrelil a následne zmaril hosťujúcemu Hoarauovi stopercentnú príležitosť. V závere mohol víťazstvo domácich potvrdiť v samostatnej akcii Konate, ale podarilo sa to až Lafatovi, ktorý v 86. minúte upravil na konečných 3:1. Slovenský futbalista v službách Sparty Michal Breznaník presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

V ďalšom štvrtkovom stretnutí zvíťazili futbalisti Dinamo Moskva nad PSV Eindhoven 1:0. O triumfe ruského klubu, ktorý sa ziskom ďalších troch bodov dostal na čelo E-skupiny, rozhodol v 93. minúte Jurij Žirkov. V drese domácich odohral celé stretnutie aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

Neúspešný zápas má za sebou Róbert Mak, ktorého PAOK Solún prehral na pôde EA Guingamp 0:2. Triumf francúzskeho klubu zariadil dvomi gólmi Sylvain Marveaux, Mak hral do 63. minúty. Naopak radosť nechýbala v tábore Legie Varšava. Poľský majster vyhral aj vo svojom druhom vystúpení v tohtoročnej edícii EL, na ihrisku Trabzonsporu zariadil tesný triumf 1:0 v 16. minúte Michal Kucharczyk. Slovenský reprezentačný brankár Dušan Kuciak tak neinkasoval už v druhom stretnutí na európskej scéne v rade, Ondrej Duda si počas 90-minutového pobytu na ihrisku zapísal do štatistík žltú kartu.

K víťazstvu Asterasu Tripolis nad Partizanom Belehrad v pomere 2:0 dopomohol aj slovenský brankár v službách gréckeho klubu Tomáš Košický. Ten odchytal celý duel, zneškodnil oba strelecké pokusy hostí do priestoru brány a Asteras sa tak vďaka trom bodom dostal priebežne na čelo C-skupiny.

Európska liga UEFA 2014/2015 - 2. kolo:

A-skupina

FC Villarreal - Apollon Limassol 4:0 (2:0)

Góly: 9., 82. Moreno, 44., 51. Espinosa

FC Zürich - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)

C-skupina

Asteras Tripolis - Partizan Belehrad 2:0 (1:0)

Góly: 22. Usero, 52. Parra

/T. KOŠICKÝ za domácich odchytal celý zápas/

Tottenham Hotspur - Besiktas Istanbul 1:1 (1:0)

Góly: 27. Kane - 89. Ba (z 11 m)

D-skupina

Astra Giurgiu - FC Salzburg 1:2 (1:2)

Góly: 15. Seto - 36. Kampl, 42. Soriano

Celtic Glasgow - Dinamo Záhreb 1:0 (1:0)

Gól: 6. Commons

E-skupina

Dinamo Moskva - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Žirkov /T. HUBOČAN za domácich celý zápas/

GD Estoril Praia - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)

VfL Wolfsburg - OSC Lille 1:1 (0:0)

Góly: 28. De Bruyne - 77. Origi (z 11 m)

Tabuľka:

1. FC Everton 2 1 1 0 5:2 4

2. FK Krasnodar 2 0 2 0 2:2 2

3. OSC Lille 2 0 2 0 2:2 2

4. VfL Wolfsburg 2 0 1 1 2:5 1

G-skupina

Feyenoord Rotterdam - Standard Liege 2:1 (0:0)

Góly: 48. Van Beek, 84. Manu - 65. Viera

HNK Rijeka - FC Sevilla 2:2 (0:1)

Góly: 53. Kramarič, 68. Kvrzič - 26. Aspas, 90.+1 Mbia. ČK: 52. Kolodziejczak (Sevilla)