Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovan obhájil titul a také sú pocity hráčov

Majstrovské vykúpenie zavládlo v sobotu na bratislavských Pasienkoch, kde futbalisti Slovana premenili šancu na obhajobu titulu. "Belasí" opäť v oklieštenom zložení, napriek slabšiemu výkonu v prvom polčase zvíťazili nad ViOn-om Zlaté Moravce 2:0 a do klubovej vitríny získali po rokoch 1994, 1995, 1996, 1999, 2009, 2011, 2013 už rekordný ôsmy majstrovský titul.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Marko Milinkovič: "Je to obrovská radosť, keď som dnes dostal kapitánsku pásku, tak som vedel, že musím ísť mužstvu príkladom. Po prvom polčase sme v druhom hrali oveľa lepšie a dali sme aj dva góly, tak s tým môžeme byť spokojní. Cez polčas v šatni som vedel, že máme na to a vedeli sme, že už horšie hrať nemôžeme. Určite bola na našej strane aj nervozita, pretože sme chceli čo najskôr dať prvý gól. Po čase sme sa ale ukľudnili a zaslúžene vyhrali."

Filip Hlohovský,: "Dnes sme rozhodli o titule a pre mňa to bolo o to radostnejšie, že som dal druhý, poisťujúci gól. Nehrával som v posledných zápasoch v základnej zostave a chcel som dokázať, že tam patrím. Pracovali sme celý rok, tak to teraz určite oslávime."

Juraj Halenár: "V závere sezóny nám robili problémy zranenia, ale nakoniec sme to zvládli napriek šnúre zlých výsledkov. Rozhodujúci náskok sme si už vypracovali na jeseň, postupne sme ho zväčšili a udržiavali. Sme radi za titul, sme šťastní a ideme oslavovať."

Róbert Vittek: "Posledný krok nám chýbal, dnes sme ho spravili proti ViOn-u, hoci to nebolo jednoduché. Trochu sme sa trápili, ale tak to asi býva, lebo pred takouto kulisou sa hrá ťažko o titul. Ale zvládli sme to."

Zverenci trénerského dua Jozef Valovič - Dušan Galis síce nezopakovali prestížne double z minulej sezóny, keď 1. mája podľahli vo finále 45. ročníku Slovenského pohára - Slovnaft Cupu Košiciam, ale v lige potvrdili dominanciu vytvorenú už aj v jesennej časti. Po jeseni mali šesťbodový náskok pred Trenčínom, ktorý na jar ešte zveľadili a tri kolá pred koncom Corgoň ligy 2013/2014 majú pred Trenčínom už neprekonateľný náskok desať bodov.

Ich obhajobu si v peknom jarnom počasí prišlo na Pasienky pozrieť len 1255 platiacich divákov, čo okomentoval aj asistent trénera Slovana Jozef Kontír. Ten pri neúčasti chorého kouča Jozefa Valoviča plnil mediálne povinnosti: "Osobne som nečakal nejaké zázraky, ale je to fakt smutné, že klub ako Slovan, z hlavného mesta, má takúto návštevnosť. Či už je to tým štadiónom, alebo fanúšikovia majú na nás iné nároky. Samozrejme, musíme začať sami od seba. Ale aj tak si myslím, že vzhľadom na to, že to bol rozhodujúci zápas v boji o majstra, sa to mohlo niesť v úplne inej atmosfére. Diváci, aj keď sa nedarilo, si mohli odpustiť skandovanie, že sa na to nedá pozerať."

Slovan pred koncom ligy postihla absencia viacerých opôr, hráči širšieho kádra ale v sobotu napokon úlohu zvládli. Góly Marka Milinkoviča a Filipa Hlohovského priniesli titul v druhom polčase. "S absenciou šiestich až siedmich hráčov sa vyrovnávame ťažko. Nemali sme tam až takého konštruktívneho hráča, ktorý by to zobral na seba. ViOn hral defenzívne, čakal na kontry. Vytrápili sme sa. Cez polčas sme sa ale v šatni povzbudili, nepadli žiadne ostré slová, a druhý polčas bol iný. Gólom spadla nervozita," dodal Kontír.

Po konečnom hvizde si hráči v spoločnom objatí zakrepčili v stredovom kruhu, potľapkávali a poobjímali sa na striedačke, ale pred prázdnymi tribúnami tam zostala istá pachuť. "Bolo to celé také zvláštne. Ešte nám to určite dôjde aj trochu neskôr, chlapci si pôjdu niekde sadnúť a osláviť to. Je tu však niečo také zvláštne. Ale určite sa z titulu tešíme, veď to nie je každodenná záležitosť. Áno, ak by sme ho získali 15-krát, každý z nás, tak to berieme ako samozrejmosť. Ale každý titul je titul, či už je to na Slovensku, alebo niekde inde a počíta sa. Z predsezónnych cieľov sme chceli obhájiť double, čo sa nám žiaľ nepodarilo v pohári, ale chvalabohu sme to teraz zvládli a máme majstrovský titul. Verím, že niečo ukopeme aj v pohárovej Európe. To je pre nás všetkých výzva a zároveň túžba pre každého z nás," uzavrel Kontír.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články