Kroos sa po pamätnej finálovej prehre s Chelsea v LM 2012 opil tak, že si musel zavolať sanitku

MNÍCHOV - Aj hviezdy futbalového neba občas zapíjajú neúspechy alkoholom. Kurióznu príhodu vyrozprával Toni Kroos.
Zdroj: 35543

Po tom, ako Bayern Mníchov prehral vo finále Ligy majstrov 2012 s Chelsea Londýn, sa Toni Kroos opil tak, že si musel zavolať sanitku.

Dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu, až v 83. minúte Thomas Muller otvoril skóre a zdalo sa, že favorizovaní Bavori zdvihnú trofej nad hlavu.

V 88. minúte im však radosť prekazil Didier Drogba, ktorý poslal zápas do predĺženia a dráma pokračovala. V 95. minúte Arjen Robben nepremenil penaltu a napokon v jedenástkovom rozstrele Bayern prehral 3:4 aj napriek tomu, že sa nemýlil v prvých troch pokusoch.

Didier Drogba sa stal hrdinom zápasu, práve on bol autorom rozhodujúceho zásahu v rozstrele.

178 rozličných zostáv v 202 zápasoch: Zidane má rád zmenu! Ktorú jedenástku postavil najčastejšie?

Toni Kroos: Sám som si musel zavolať sanitku

Brat Toniho Kroosa Felix v podcaste Einfach mal Luppen otvorene priznal, že trpkú a tesnú finálovú prehru hráč Bayernu zapíjal alkoholom.

„Finále Ligy majstrov proti Chelsea v 2012 - pili sme z frustrácie. Boli sme blízko potrebe pohotovostného lekára!"

Na čo súčasná hviezda Realu Madrid odpovedala: „Nebolo to dobré, ale minimálne sme na to mali dôvod. Pamätám si, že Jessi (pozn. Kroosova priateľka Jessica) hovorila: Nemôžeme teraz zavolať lekára. Predstavte si, že sa dostane von, že sme zavolali pohotovosť, pretože priveľa vypil!"

„Nebol iný spôsob, ako zmierniť bolesť z porážky. Nakoniec som musel zavolať pohotovosť sám."

Zdroj informácií: podcast Einfach mal Luppen