Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dievčenský gólostroj zahanbí aj chlapcov! Má deväť, je kapitánka a žiari v troch vekových kategóriách

BRATISLAVA - Slovensku evidentne vyrastá nová hviezda ženského futbalu! Obrovský talent zahanbí na trávniku aj starších chlapcov.
Pamela Tanková v akcii.
Zdroj: šport24.sk
Zdieľajte:

Má 9 rokov a hráva v troch vekových kategóriách. Pamela Tanková zahanbí na trávniku aj starších chlapcov.

Koncom februára bola ocenená na slávnostnom galavečeri „Gala Grassroots futbalu“ v kategórii „mládež, dievčatá“ ako najlepšia strelkyňa za rok 2019.

V kategóriách U9, U11 a U13 v 67 zápasoch nastrieľala 115 gólov. Teda priemerne strieľa takmer dva góly na zápas!

Tvrdosť jej nevadí

Tvrdosť na ihrisku malej Pamele nevadí, práve naopak.

„Faulovanie je normálne, veď to je futbal a bez toho to nejde. V Hájskom aj v Šali hrám proti chlapcom. Nerobí mi to problém, práve naopak, som na seba hrdá," cituje Pamelu Tankovú portál šport24.sk.

Žiarila najskôr v drese Hájskeho, jej obrovský talent si všimli v Šali, kde pôsobí.

„V Šali sú tréningy náročnejšie, ale aj kvalitnejšie. Pamela s väčšou dávkou tréningov nemá žiaden problém, naopak, motivujú ju ešte viac,“ prezradila jej mama Mária.

Prečítajte si aj

Obranca Tomáš Řepka.Najhoršia situácia vo väzení, spomína Řepka. Skrat, všetkých som sfackoval! A rada od Kajínka, ktorá mu pomohla prežiť

Malá kapitánka

Malá Pamela je navyše skvelou líderkou. V tejto sezóne nosila v Šali v tíme U10 kapitánsku pásku.

„Keď vyhráva, je šťastná, ako každý iný. Pri prehre mala zo začiatku slzy v očiach, ale naučila sa aj prehrávať. Pamela je veľká bojovníčka, telom aj srdcom. Vždy sa na ihrisku zachová správne."

Mama Mária prezradila, ako futbalová cesta jej dcéry Pamely začínala.

„Keď mám pravdu povedať, ani sama neviem, ako sa dostala k futbalu, ale už od troch rokov bola iba s loptou. V piatich rokoch začala hrať futbal. Hneď sme zbadali, že má skvelú techniku, veľkú výdrž a jej bojovnosť, tá sa nedá ani opísať. Rýchlo sme teda zistili, že je talentovaná."

Zbožňuje Messiho a Barcelonu

Ako inak, Pamela má svoj obľúbený tím i obľúbeného hráča.

„Obľúbený klub? Jednoznačne Barcelona. Môj obľúbený hráč Messi. Jeho technika, rýchlosť a práca s loptou sú dokonalé. Futbalový sen? Dostať sa vo futbale čo najďalej a hrávať s Messim. Je taký rýchly ako ja," dodáva so smiechom malá futbalistka.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport24.sk

Diskusia

Podobné články