Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Obrovská pocta! Guľu prirovnávajú ku Guardiolovi, pod jeho vedením hrá Plzeň ako vo FIFE

PLZEŇ - V Česku spievajú ódy na "slovenského Guardiolu". Dotiahne Plzeň k nečakanému titulu?
Tréner Adrián Guľa.
Zdroj: twitter FC Viktoria Plzeň
Zdieľajte:

Adrián Guľa preberal Plzeň po Pavlovi Vrbovi. V pozícii, keď Viktoria strácala na vedúcu Slaviu Praha 16 bodov. Neľahká úloha.

Slovenský Guardiola si podmaňuje Česko

Slovenský tréner sa jej však nezľakol. Prístupom sebe vlastným to zobral ako veľkú výzvu. Po príchode Slováka na lavičku Plzeň vyhrala všetkých 6 ligových zápasov.

Strata na prvú Slaviu sa znížila na aktuálne 11 bodov, no to má Plzeň zápas k dobru (dnes na pôde Ostravy), v prípade, že uspeje bude manko len 8-bodové.

V nedeľu sa odohrá šláger na ihrisku Slavie a v prípade, že by Guľov tím uspel aj v tomto zápase, strata by bola zrazu len 5-bodová. To by pražskému tímu začalo poriadne zatekať do topánok...

Nie sú to však len víťazstvá a body, pre ktoré Guľu za riekou Moravou velebia. Plzeň hrá pod jeho vedením atraktívny, ofenzívny futbal. Naposledy "rozbila" Mladú Boleslav 7:1.

Pod Guľom hrá Plzeň ako vo FIFE

„Je obdivuhodné, že potom, ako Plzeň vstúpila do jarnej časti štyrmi víťazstvami, prezentuje sa rovnako aj po vynútenej pauze. Prestávka ju vôbec nevykoľajila, čo je dôkaz toho, že v klube aj počas tohto obdobia dobre pracovali,“ chválil český redaktor Jakub Konečný v podcaste portálu isport.cz.

Prečítajte si aj

O slovenského obrancu Milana Škriniara je zo strany veľkoklubov obrovský záujem.Škriniar dá Interu zbohom len pod jedinou podmienkou, píšu Taliani. Nerrazzuri už majú za neho náhradu

„Vzostup Plzne pod Adriánom Guľom je ohromný. Mužstvo hrá ako vo FIFE. Stále to skúša rovnakým spôsobom – center na prednú žrď, nábeh, gól,“ pridáva pochvalný komentár Martin Vait, ďalší z redaktorov českého Sportu. Pridáva dokonca prirovnanie Guľu k Pepovi Guardiolovi, jednému z najlepších trénerov súčasnosti.

„Toto prirovnanie sedí. Plzeň hrá krásne, ofenzívne," súhlasí s ním kolega Konečný.

„Viktoria má niektoré veci výborne naučené, zautomatizované. Jej hráči robia všetko vo veľkej rýchlosti, na českú ligu vo veľmi solídnej, čo súperi nevedia brániť," dopĺňa kolegov Ondřej Škvor.

Plzeň má pred sebou kľúčový týždeň. V prípade, že uspeje proti Ostrave aj v nedeľňajšom šlágri proti Slavii, šance na titul skutočne nadobudnú reálne parametre.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: isport.cz

Diskusia

Podobné články